01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Demetri Mitchell – vycházející hvězda Manchesteru United

17letý ofenzivní hráč a odchovanec Manchesteru United Demetri Mitchell na sebe v poslední době začíná hodně upozorňovat…

demetri-mitchell-england-620

Demetri Mitchell svým gólem v utkání Manchesteru United U18 proti Stoke City U18, které se hrálo o víkendu, rozhodl o vítězství svého klubu. Mitchell v 25. minutě utkání zpracoval v pokutovém území centr od jednoho ze svých spoluhráčů, míč si efektivně přehodil na levou nohu a střelou ke vzdálenější tyči překonal hostujícího brankáře. 17letý ofenzivní hráč je v této sezoně prozatím jediným střelcem Manchesteru United U18. Hráč v úvodních čtyřech utkáních vstřelil čtyři branky, přičemž mladíci United mají na svém kontě z těchto zápasů sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu. V tabulce týmu U18 prozatím patří čtvrtá pozice.

17letý hráč byl nedávno spojován s možným hostováním v Southamptonu, nakonec však zůstal v United. Do budoucna samozřejmě není vyloučen zájem jiných klubů. Hráč má v Manchesteru United platnou smlouvu do léta příštího roku a je více než jasné, že anglický tým bude chtít s tímto talentovaným hráčem smlouvu prodloužit.

Demetri Mitchell je hráčem, který dokáže rozhodovat zápasy a svojí aktivní hrou dokáže rychle měnit tempo hry. Má také skvělé technické schopnosti, kdy se dokáže prosadit přes několik hráčů soupeře. Mitchellova ideální pozice je na křídle, nicméně v případě potřeby dokáže nastoupit v útoku. Se střílením branek nemá problémy, čehož je v této sezoně jasným příkladem. Ofenzivní talentovaný hráč během svého působení v týmu Manchesteru United U18 už odehrál několik skvělých zápasů a blýskl se několika parádními góly.

V letošním roce na Mistrovství Evropy hráčů do 17 let slavil úspěch s anglickou reprezentací. V sezoně 2012/2013 odehrál za tým United U18 18 zápasů, ve kterých vstřelil šest branek, což není na křídlo ve své první sezoně na úrovni U18 vůbec špatné. V roce 2012 na sebe upoutal pozornost nádhernou brankou v utkání proti Bayernu Mnichov na Aegon Cupu, která se dokonce dostala do nominace na MUTV Nejlepší branka měsíce. O Mitchellovi se v této souvislosti psalo v několika bulvárních novinách.

Demetri Mitchell je rozhodně talentovaným a zajímavým hráčem, který by se mohl stát prvotřídním hráčem jak pro Manchester United, tak anglickou reprezentaci. Pokud bude i nadále pokračovat ve skvělých výkonech, určitě jej brzy uvidíme i v týmu Manchesteru United U21, nebo snad dokonce i v prvním týmu United. Anglického mladíka ještě čeká pořádný kus tvrdé práce, ale je jen otázkou času, kdy dostane šanci zazářit.

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!