26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Cristiano Ronaldo – měl by jeho přestup smysl?

Ačkoliv se přestupové okno uzavřelo před více než dvěma týdny, v posledních dnech se intenzivně začalo mluvit o možném návratu Cristiana Ronalda na Old Trafford. Měl by však takový přestup smysl?

 Cristiano Ronaldo

Těžko by se hledal fanoušek Manchesteru United, který by si nepřál, aby se Ronaldo opět proháněl na Old Trafford. Představa, že se probíjí skrze obranu hostujícího týmu a předvádí své technické umění, lahodí všem fanouškům United, kteří se jeho návratu dožadují od léta roku 2009, kdy z Manchesteru United odešel. Nyní se však pro Eda Woodwarda, Louise van Gaala a další ředitelé klubu nabízí otázka, zdali by případný hráčův návrat na Old Trafford byl spíše návratem sentimentálním nebo logickým…

Je tento přestup uskutečnitelný? Na první pohled se zdá, že případný přestup má smysl pro všechny zúčastněné strany. V poslední době se objevily zprávy, podle kterých není Ronaldo v Realu Madrid úplně spokojený. Portugalskému reprezentantovi se údajně nepozdává přestupová politika madridského klubu z posledních let. V posledních letech ze Santiago Bernabeu odešli hráči jako Mesut Özil, Xabi Alonso nebo nová posila Manchesteru United Angel Di Maria. Hráči, které Ronaldo velmi respektoval a kteří mu byli na hřišti skvělými parťáky. Ačkoliv tým v květnu vyhrál Ligu mistrů (podesáté ve své historii), Ronaldovi se nelíbí, že tým prodává své hvězdy. V Manchesteru United naopak v posledních měsících začali investovat velké peníze na nákup špičkových hráčů, kteří anglickému týmu mají pomoci v návratu na vrchol anglického i evropského fotbalu.

Ronaldo by si návrat do Manchesteru United, kde strávil šest skvělých let, určitě užil. Dokonce, i když jsou nyní v týmu hráči jako Angel Di Maria, Radamel Falcao, Wayne Rooney a další, tak by byl Ronaldo největší hvězdou United, takže by jeho ego neutrpělo. Určitě by si vychutnával přízeň fanoušků United, u kterých se i přes svůj odchod těší nadále velmi velké oblibě. Určitě by se mu líbilo vrátit milovaný Manchester United na nejvyšší příčky.

Dalším důležitým faktorem je osoba Jorge Mendese, vlivného portugalského agenta, který by případný přestup usnadnil. Jorge Mendes má s Manchesterem United skvělé vztahy, vždyť byl to právě on, který zprostředkoval přestupy hráčů jako Anderson, Nani, De Gea, Di Maria nebo Falcao na Old Trafford. Pokud by Real Madrid dal k prodeji své hvězdy souhlas a požadoval přijatelnou finanční sumu, pro Mendese by už nebyl dojednat celý přestup žádným problémem.

Potřebují United vůbec na hřišti Ronalda? Jedním slovem – ne. V současné době má Louis van Gaal k dispozici hned tři špičkové útočníky – Wayna Rooneyho, Radamela Falcaa a Robina Van Persieho, stejně tak jako další kvalitní ofenzivní hráče jako jsou Juan Mata, Angel Di Maria nebo Adnan Januzaj. Pokud by do týmu přišel Ronaldo, musel by van Gaal sestavu hodně rotovat, popřípadě by musel některé z těchto hráčů posadit na lavičku náhradníků. Také by musel pro Ronalda najít na hřišti vhodnou pozici. United navíc nyní potřebují hráče defenzivních kvalit, ne dalšího skvělého útočníka. Na druhou stranu je nutné poznamenat, že hráč Ronaldova kalibru je přínosem pro jakýkoliv fotbalový klub bez ohledu na to, zdali jej potřebujete nebo ne. Přece jenom je to nejobávanější ofenzivní hráč v Evropě, který trápí obrany všech fotbalových celků a který v posledních čtyřech sezonách vždy za sezonu nastřílel minimálně 50 branek.

Ronaldo si prostřednictvím tvrdého tréninkového režimu nadále drží vynikající fyzickou kondici, navíc se mu vyhýbají vážnější zranění. Ronaldo může hrát ještě klidně dalších pět nebo šest let a pokračovat ve své střelecké formě. Věk je pro Ronalda pouze číslem. Na čem bude záležet nejvíce, je jeho fyzický stav, a těžko odhadnout, jak dlouho bude ve vrcholové kondici. Ronaldo však má lepší kondici, je silnější a rychlejší než většina hráčů, kteří jsou o pět let mladší než on, a v 29 letech má před sebou minimálně tři nebo čtyři roky na vrcholové úrovni. Zdali by United měli nebo neměli Ronalda získat je nepochybně složitým problémem s velkými finančními dopady a možnou nerovnováhou v týmu, kterou by případný přestup mohl způsobit. Tato otázka není jednoduchou dichotomií mezi citem a logickou, hlavou a srdcem.

Jak již bylo zmíněno výše, přestup Ronalda by měl velký finanční dopad. Podepsat hráče, který má na krku třicítku, s týdenním platem pohybujícím se okolo 300,000 liber není zrovna to, co United potřebují. Navíc Ronaldo odcházel do Realu Madrid za astronomických 80 milionů liber a španělský klub by jej určitě nechtěl uvolnit za částku menší než je tato, zvláště pak, když Ronaldo i ve Španělsku potvrdil své kvality a každý rok nasázel minimálně 50 branek. Ronaldo by určitě chtěl být nejlépe placeným hráčem Manchesteru United, s čímž by mohl mít problém Wayne Rooney, jenž by se mu chtěl platově určitě vyrovnat. Nicméně, nejedná se o nějakého fotbalistu, ale o Cristiana Ronalda. Nejlepšího fotbalistu, který se kdy v moderním fotbale proháněl na zelených trávnících. Navíc, prodej dresů s jeho jménem by určitě převýšil prodej ostatních dresů hráčů United.

A jak se vy díváte na případný přestup Cristiana Ronalda na Old Trafford?

Zdroj: mufclatest.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!