U21: United – Sunderland 4:0

26

Manchester United U21 porazil ve 3. kole Barclays U21 Premier League Sunderland U21 na Old Trafford vysoko 4:0.

Tým Manchesteru United nastoupil v silné sestavě, kdy se v základní sestavě objevili někteří hráči prvního týmu United – Luke Shaw, Anderson nebo Adnan Januzaj. Zápas si nenechal ujít ani manažer Louis van Gaal spolu se svým asistentem Ryanem Giggsem, kteří mohli už v druhé minutě utkání sledovat první střelu zápasu, kterou si na své konto připsal Adnan Januzaj.

Hostující brankář Maksymilian Stryjek následně musel zasahovat proti centru Saidy Janka a tečované střele Andersona. O chvíli později byl Janko blízko vstřelení úvodní branky, ale jeho prudká střela mířila těsně nad. V 19. minutě se hráči United dostali do zaslouženého vedení. Januzaj si narazil s Willem Keanem a levačkou překonal Stryjeka v brance Sunderlandu – 1:0. Manchester navýšil své vedení o tři minuty později, když Josh Harrop uvolnil Luke Shawa a po jeho přihrávce se střelecky prosadil Andreas Pereira – 2:0.

Domácí hráči pokračovali v útočném snažení, za což byli odměněni další vstřelenou brankou. Keane přihrál Januzajovi, který se skvělým pohybem zbavil hostujícího obránce a následně vstřelil svojí druhou branku v utkání – 3:0. O chvíli později se musel mít na pozoru i brankář Ben Amos, který zneškodnil střelecký pokus Reese Greenwooda. United však nadále kontrolovali hru a Januzaj byl dvakrát blízko vstřelení hatrricku, nejprve jej skvěle uvolnil Janko a poté po pěkné individuální akci pálil do boční sítě. Před koncem prvního poločasu ještě musel zasahovat Amos proti střele Carla Lawsona.

Do druhého poločasu nastoupil Ben Pearson, jenž nahradil Luke Shawa, a domácí dále pokračovali v aktivní hře. Střelecké pokusy Keane a Januzaje nicméně další brankou v síti Sunderlandu neskončily. Na druhé straně se po střele Duncana Whatmore dalším zákrokem předvedl brankář Amos. Blízko vstřelení čtvrté branky byl Anderson, jeho střela však skončila těsně vedle branky. United se čtvrté branky přece jenom dočkali. Marnick Vermijl pronikl do pokutového území Sunderlandu, přihrávkou našel Adnana Januzaje, který zkompletoval svůj hattrick – 4:0.

Manchester United U21 tak nakonec porazil Sunderland U21 po zásluze vysoko 4:0.