Van Gaal je výhrou nad QPR potěšen

32

Louis van Gaal měl pochopitelně radost z toho, jak důrazným způsobem dokázali jeho svěřenci odpovědět na kritiku, která se na ně snesla po nevydařeném vstupu do sezóny. To vše je nyní pryč. United dali čtyři góly v síti Queens Park Rangers zapomenout na předchozí utrápené výkony a zcela změnili náladu v červené části Manchesteru.

article-2702498-1FE6C53D00000578-850_634x432Rudí ďáblové získali po výborném výkonu proti Hoops své první tři body pod taktovkou van Gaala. Svou ofenzivní hrou rozhodli o své výhře už v prvním poločase. Na trávníku jsme mohli vidět i několik debutantů. Marcos Rojo a Daley Blind nastoupili v základní sestavě, Radamel Falcao se na trávník dostal ve druhé části. Kromě skvělých výkonů našich hráčů pak potěšili také premiérové trefy Herrery a Di Maríi.

„Řekl jsem už před zápasem ‚pojďme to zkusit ještě jednou od začátku‘. Je to velmi důležité, to takto říct, protože nyní už je po 1. září/september čili po letním přestupovém období a my můžeme nyní začít na celkovém procesu budování týmu a zlepšovat se každý týden. Už máme vše, co k tomu potřebujeme, takže já věřím tomu, že to tak i bude,“ začal van Gaal pro MUTV, čímž naznačil, že je spokojen a má v týmu hráče, které si přál, aby mohl uskutečnit své velkolepé plány.

„Nejdůležitější věcí, co se týče dneška, je, že jsme si vytvořili šance ke skórování a proměnili je. V těch zápasech, které jsme už odehráli, jsme sice byli na hřišti lepším týmem, ale nedávali jsme góly. Nyní se nám podařilo vstřelit čtyři, což každého hráče pozvedne.“

Angel Di María si připsal první start na Old Trafford a svým skvělým výkonem přispěl k naší hladké výhře nad QPR. Di María patřil k nejlepším hráčům na hřišti a byl právem vyhlášen mužem zápasu. Byl to on, kdo otevřel skóre svým velmi chytře zahraným přímým kopem, který nikdo z hráčů netečoval a brankář Green tak měl velmi těžkou pozici. Rychlonohý Argentinec navíc připravil parádní přihrávkou gólovou šanci pro Matu, který jí nepohrdnul a po celý zápas hýřil pohybem na levém kraji zálohy, což našeho Bosse rovněž potěšilo.

„Ten první gól byl velice důležitý. My jsme s ním tyto situace nacvičovali už před zápasem a on to udělal v ten správným moment. Myslím si, že noví hráči na tom byli po fyzické stránce výborně a zápas zvládli. Není to nic snadného, přijít sem a přizpůsobit se tempu Premier League, ale všichni si počínali velmi dobře – nejen Di María.“

Dalším důvodem k úsměvům měl van Gaal díky domácím fanouškům, kteří týmu po celý zápas vyjadřovali podporu. To našemu manažerovi nemohlo uniknout, a když byl dotázán, jak hodnotí na atmosféru na stadionu, dodal na adresu příznivců United:

„Ano, jejich podpora je také nesmírně důležitá, zvláště pak, když museli tak dlouhou dobu čekat na dobrý výsledek.“

zdroj: manutd.comZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokHodnocení: Manchester United – Queen’s Park Rangers
Ďalší článokFotoreport: Manchester United – Queen’s Park Rangers
Kuba (Marenka MU)
Pracuji jako dělník ve výrobě a bydlím v Žamberku. K United mě přivedla FIFA 2001, a také David Beckham. Po jeho odchodu, jsem zažil rozčarování a o to více se možná paradoxně začal zajímat o United. Začalo to výchovou Class 92‘, Cantona, Treble 1999, Solskjaer, Giggs, Scholes, Neville, již zmíněný Becks, Keane, poté příchody Rooneyho a Ronalda a nová generace v čele s Vidičem, Ferdinandem, Evrou, Ji-Sungem, van der Sarem, Berbatovem, De Geou, Carrickem, ti všichni se stali společně s dalšími legendami symboly Manchesteru United. To vše patří ke zlaté historii posledního čtvrtstoletí. Když půjdeme ještě dál rok 1968, Law Best, Charlton, Mnichov 1958. Potemnělá, přesto však pestrá a v celku především mnoha úspěchy ověnčená je historie United. A pak je tu ona magická energie, jenž kterou ještě umocnil Sira Alex Ferguson. Muž, ke kterému s úctou vzhlížím nejen jako k manažerovi našeho klubu, ale i jako ke člověku. Geniální manažer zapálený pro fotbal, kterému odevzdával vše. Charakter, autorita a persona, jenž dostala Manchester United na absolutní vrchol všech klubů světa. Lídři, týmový duch, Fergie time, rivalita s Liverpoolem, Man City, zápasy s Arsenalem, Chelsea, u které můžu rovnou navázat i na památné finále v Moskvě 2008. Tenhle klub jsem si postupně zamiloval natolik, že jsem se začal věnovat i redaktořině, což bylo někdy v roce 2007. Pohlcen vášní k tomu slavnému velkoklubu jsem si uvědomil, že nic jiného už hledat nechci. A Old Trafford? Magické místo. Divadlo snů prostě musíte zažít na vlastní kůži. Kdo jste ještě nebyli, neváhejte a jeďte se určitě podívat!


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!