26/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs chce zachovat tradice

Ryan Giggs si v letošní sezoně užívá novou pozici, kterou je asistent managera. Učí se od Van Gaala a zároveň mu dává informace o hráčích z akademie, které zná už delší dobu.

januzaj giggsRyan odmítá, že by klub zapomněl na všechny tradice a rozhodl se vydat cestou klubů, které si úspěch chtějí koupit a na odchovance nemyslí. Odchod Welbecka je samozřejmě smutný a pravděpodobně žádný fanoušek, který United miluje i pro jeho historii s tímto odchodem není spokojený, ale po vychladnutí emocí to beru tak, že Van Gaal musel udělat rychlé rozhodnutí. Měl na výběr, jestli pošle pryč Rooneyho, van Persieho nebo Welbecka. Jak už to bývá, tak rychlá rozhodnutí většinou nejsou ta správná a z klubu odešel Welbeck. Z pohledu Van Gaala je to logické, protože těžko prodáte po třech zápasech dvě velká jména, jakými jsou Rooney nebo van Persie. Kdyby to stejné rozhodnutí musel udělat až po sezoně, tak by se dost možná rozhodl jinak, ale to se už nikdy nedozvíme. Právě v tomto měl více zatlačit Giggs, který Dannyho zná lépe, ale bohužel se tak nestalo a Welbeck odešel do Arsenalu.

„Historií klubu je hrát vzrušující fotbal a vždy dávat šanci mladým odchovancům a tuto tradici chceme v klubu udržet. Dobře, Danny Welbeck odešel, což je samozřejmě zklamání, protože nikdy nechcete vidět odchovance, jak odchází. Ale Van Gaal je manager, který dal šanci hráčům jako Seedorf, Kluivert, Iniesta, Xavi, Muller a několika dalším. V této sezoně hrál například Tyler Blackett všechny ligové zápasy. V útoku máme kromě Robina van Persieho a Wayna Rooneyho také Adnana Januzaje a Jamese Wilsona.“

V každém případě toto není konec odchovanců. Tlak fanoušků je po odchodu Welbecka opravdu veliký, protože o kvalitní odchovance prostě nikdo přijít nechce a je proto velmi nepravděpodobné, že by měli následovat odchody dalších. V týmu máme Evanse, Fletchera, Blacketta, Januzaje nebo Wilson. V rezervě na svou šanci zase číhá talentovaný střední záložník Ben Pearson a spousta dalších je v mladších ročnících. O budoucnost odchovanců se tedy bát nemusíme, ale momentálně bohužel musíme zkousnout odchod Dannyho. Pozitivní ovšem je, že i Ryan chce vidět v mužstvu mladíky z akademie, tak musíme doufat, že během sezony dostanou šanci i další.

„Je to vždy stejné. Nějaký hráč odejde, ale my se musíme ujistit, že jiný talentovaný mladík zaujme jeho místo, protože fanoušci United to vyžadují. A jako člověk, který tu hrál tolik let to chci stejně jakou fanoušci. Chci vidět mladé hráče, kteří se dostane do prvního týmu a fanoušci jim budou dávat šance. Pokud udělají chybu, tak se k nim fanoušci neotočí zády. Tohle byl vždy kus z historie Manchesteru United a my něco takového nikdy nechceme ztratit.“

zdroj:skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!