United oznámili rekordní obrat

12

Představitelé Manchesteru United hrdě oznámili, že klub dosáhl rekordního obratu ve výši 420 milionů liber, čemuž dopomohlo i pětadvacet milionů liber získaných z prodeje dresů za loňský rok. Pro porovnání, jiný fotbalový gigant, Real Madrid, se může pyšnit příjmy ve výši až 480 milionů liber.

Do finančních výsledků za loňský rok jsou pochopitelně zahrnuty také odstupné Davidu Moyesovi a jeho trenérskému týmu, nicméně už v těchto cifrách nefigurují záznamy o potenciálních ztrátách z neúčasti v evropských soutěží v této sezoně. Samotný čistý zisk za loňskou sezonu se pak vyšplhal k částce mezi 23 – 25 miliony liber. V porovnání s předcházející sezonou se pak jedná o hluboký propad, když v daném období dokázali Rudí ďáblové vydělat 146 milionů liber. Důvodem tohoto poklesu jsou pak jednorázové poplatky daňového charakteru.

Co se týče komerčních příjmů, tak ty opět tvoří velkou část příjmů celkových, když vzrostly o celých 25% oproti předchozímu období a to na částku 190 milionů liber. Výše provozních nákladů je pak odhadována na 373 milionů liber, což je oproti minulému období nárůst o 20%. Tento nárůst zapříčinily především vynaložené finanční prostředky na nákupy hráčů a jejich rostoucí mzdy.

V prospektu je rovněž uvedeno: „Dresy a tréninková trika Manchesteru United jsou každoročně obměňovány. Je to z důvodu každoroční poptávky fanoušků po tomto druhu oblečení. Výsledkem je pak ohromný byznys, co se týče prodeje všech druhu suvenýrů, když jsme dokázali prodat až pět milionů položek se znakem United, přičemž o rovné dva miliony se zasloužily dresy.“

Dluh klubu je pak odhadován na 350 milionů liber, který se snižuje o částku podobnou zisku.

Co se týče našich finančních nákladů, tak jejich výši odhadujeme mezi 26,5 až 28,5 miliony liber,“ řekl Ed Woodward.

Zdroj: football.co.ukZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokSir Bobby verí van Gaalovi
Ďalší článokBlackett víta Roja
United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!