01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Scholes nadšen kvalitou nových posil

Legendární střední záložník Paul Scholes se vyjádřil na adresu nových posil. Řekl, že je z nových posil nadšený. Dojem na něj udělala především dvojice Angel di Maria a Radamel Falcao. 

paul_scholes-10th-TitlePaul Scholes je velmi spokojen s kvalitou nových posil. Je rád, že se konečně přivedli hráči, kteří jsou jedni z nejlepších na svých postech. Podle Scholese nebyla v dosavadní části sezony dobrá ani defenzivní část a věří, že pokud se naše obrana zlepší, tak máme šanci na umístění v první čtyřce.

„Kvalita hráčů, které jsme koupili je opravdu vysoká. Například Di Maria a Falcao jsou hráči té nejvyšší kvality. Jsou to správní hráči, ale teď musíme najít způsob, jak je všechny dostat do jedné sestavy, aby hráli opravdu dobře a dávali góly. Naše defenzíva nebyla dostatečně dobrá, takže se tento problém musí vyřešit.  Pokud se to podaří, tak jsem si jistý, že můžeme skončit na místech zaručujících Ligu Mistrů.

Další otázka směřovala na sestavy. Do týmu přibylo několik nových hráčů a všichni jsou opravdu kvalitní. Například v ofenzivní části máme Januzaje, Rooneyho, Matu nebo van Persieho a k těmto kvalitním hráčům přišel ještě Di Maria a Falcao. V útoku tedy máme několik možností, jak útočnou vazbu poskládat a pro trenéra to jsou určitě pozitivní starosti. Zároveň by tato konkurence měla donutit Wayna Rooneyho a van Persieho ke zlepšení jejich dosavadních výkonů, protože oba jsou hodně za očekáváním. Měli by totiž patřit k našim tahounům, ale místo toho patří k nejhorším hráčům na hřišti, což je samozřejmě potřeba změnit a právě k tomu by měli pomoci nové posily. Scholes byl dotázán, jestli je největší problém dostat všechny nové posily do základní sestavy.

„Ano to bude problém, ale to jsou ty příjemné starosti. Každý manager by měl rád takové starosti. Fanoušci byli nespokojeni s tím, že klub nedokázal podepsat opravdu velké hráče, ale po těchto přestupech o něčem takovém nemohou ani mluvit. Ed Woodward udělal v tomto přestupovém období fantastickou práci a podepsal několik skvělých hráčů. Nyní je přestupovému období konec a teď je na managerovi, aby udělal všechno pro to, aby z hráčů udělal znovu kvalitní a fungující tým.“

Z minulým vyhlášením Scholese jsem se příliš neshodoval, ale tentokrát má naprostou pravdu. Stejně jako Paul si myslím, že Di Maria by měl nastupovat především na křídle. Uprostřed hřiště sice také dokáže předvádět nadstandartní výkony, ale přeci jenom je rozdíl hrát ve tříčlenné záloze jako hrál v Realu Madrid nebo v dvoučlenné záloze, kterou praktikuje Van Gaal. Na křídle má více prostoru rozvinout své největší přednosti. Dále se zmínil o výborném výběru místa a zakončení druhé letní posily Radamela Falcaa.

„Já osobně bych Di Mariu rád viděl hrát na křídle. V každém případě Van Gaal by měl hrát s křídelními hráči. Nejsem si jistý, jestli bude, ale viděli jsme tu noc, když svým výkonem zničil Německo a právě v tomto zápase hrál na křídle. Ať už hraje na pravé nebo levé straně hřiště, tak jeho tempo je neskutečné. Může obejít protihráče a vstřelit gól. To je něco, co nám v týmu chybělo. Jsem si jistý, že může hrát velmi dobře i uprostřed hřiště, ale když ho dáte na křídlo, tak jeho výkon půjde ještě více nahoru.

„Falcaův poměr gólů a odehraných zápasů v Portu a Atletiku Madrid byl naprosto brilantní. Navíc góly, které vstřelil, byly opravdu důležité. Má skvělý pohyb a ve 28 letech také spoustu zkušeností. Já jen doufám, že jeho koleno je v pořádku. To bude jeho největší problém, ale jakmile se dá plně do pořádku a Di Maria mu bude připravovat šance, tak on bude určitě střílet góly. 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!