Anglie s Rooneym a Jonesem zvítězila

15

Duo z Manchesteru United Wayne Rooney a Phil Jones pomohlo k vítězství Albionu nad Švýcary v poměru 2:0, nicméně draho stál tento zápas mladého stopera, jež si ve včerejším zápase přivodil zranění.

Phil-Jones-England-Under21-Manchester-United_2616957

Oba góly pak vstřelil bývalý útočník Rudých ďáblů Danny Welbeck, přičemž pojistit vedení se mu podařilo až v nastaveném čase. První půle pak mnoho gólových šancí nenabídla, když řadu z nich nedokázal do úspěšného konce dovést právě kapitán Wayne Rooney. Ulevilo se také Philu Jonesovi, když brankář Joe Hart dokázal zneškodnit pokus Harise Seferoviče, jež se dostal do šance po ztrátě balonu mladého stopera United.

Na začátku druhého poločasu jsme už pak mohli v Basileji vidět několik šancí na obou stranách. Skóre nakonec otevřela v osmapadesáté minutě Anglie, když po akci Wayne Rooneyho, který míč posunul na volného Sterlinga na levé straně, dokázal skórovat Danny Welbeck, jež přízemní přihrávku liverpoolského mladíka dokázal jedním dotekem propasírovat za záda brankáře Sommera.

Svěřenci Roye Hodgsona si pak mohli zhluboka oddychnout, když Gary Cahill dokázal z brankové čáry vykopnout míč, který se náhradníkovi Drmičovi podařilo dostat za Hartova záda. Bohužel pro United se pak v sedmasedmdesáté minutě zranil Phil Jones s podezřením na hamstring, nicméně na vítězství Albionu to nemělo výraznější dopad. To totiž zajistil v nastaveném čase opět Danny Welbeck, který nyní po krásném uvolnění Lamberta se objevil v pozici, v níž stál opět pouze proti brankáři Švýcarů.

V jiném zápase kvalifikace o EURO 2016 se pak zápasu zúčastnil coby nevyužitý střídající hráč David de Gea, když přednost před mladým brankářem United dostal zkušený Iker Casillas. Španělsko pak dokázalo porazit trpaslíka z Makedonie v poměru 5:1.

Predchádzajúci článokPetrucci přestoupil do Kluži
Ďalší článokRvP sa teší na nových spoluhráčov

United fandím od finále z roku 1999, kdy jsem ale ještě neměl moc ponětí o Manchesteru, nicméně se to od této chvíle i s přispěním PC hry Premier Manager 99 začalo měnit. Podstatným důvodem pak byla také přítomnost Davida Beckhama v týmu, kterého jsem začal sledovat v době, kdy si sáhl na samotné dno – tedy vyloučení na MS v roce 1998 – po kterém jej lynčovala celá Anglie. Po jeho odchodu jsem si však našel svého nového favorita, a to Oleho Gunnara Solskjaera (odtud nick).