Zlá noc pre hráčov United v reprezentáciách

28

Minulá noc nebola pre hráčov United v reprezentáciách práve úspešná. Aj keď sa predstavili na medzištátnej scéne štyria naši hráči, iba jeden sa tešil z víťazstva.

Včera pokračovali ďalšie priateľské medzištátne zápasy, v ktorých sa predstavili David de Gea, Robin van Persie, Daley Blind a Adnan Januzaj.

David de Gea si konečne v seniorskej reprezentácii užil odchytanie celého zápasu, no po ňom mal istotne zmiešané pocity. Veď jeho tím bol takmer počas celého duelu pod tlakom a nakoniec nedokázala obrana Španielov udržať Valbuenu, ktorý parádnou prihrávkou pod seba vyzval ku skórovaniu Remyho, ktorý nedal de Geovi šancu. David mal niekoľko dobrých zákrokov, no na strelu Remyho proste nemal nárok. Francúzsko tak jasne ukázalo, že ich tím pomaly vstáva a v nasledujúcich rokoch by sa mohli opäť dostať na vrchol európskeho futbalu.

„Odohrali sme dobrý zápas, len výsledok zamrzí. Odohrať celý zápas v základnej zostave bol pre mňa skvelý osobnostný posun.“

Robin van Persie a Daley Blind sa predstavili pod novým manažérom Hiddinkom za reprezentáciu Holandska proti Talianku. No pre nového manažéra to nebol práve rozprávkový štart. Už po troch minútach jeho zverenci inkasovali z kopačky Immobileho a o sedem minút bolo ešte horšie. Martins Indi fauloval v pokutovom území zozadu prenikajúceho Zazu a rozhodca nariadil pokutový kop. Aby toho nebol málo, Martins Indi dostal červenú kartu. Blind takmer prihrával na gól van Persiemu, no ten trafil konštrukciu brány. Blind odohral 66 minút na pozícii ľavého obrancu a zvyšok v strede poľa.

Malej porcie minút sa dočkal aj Adnan Januzaj v reprezentácii Belgicka. Červení diabli si dokázali poradiť s Austráliou 2:0 po góloch Mertensa a Witsela. Januzaj odohral v stretnutí 30 minút.