03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Welbeck je přestupem do Arsenalu nadšen

Danny Welbeck uvedl, že pro něj nastal pravý čas z Manchesteru United odejít a věří, že v Arsenalu může dosáhnout úspěchu.

Anglický reprezentační útočník Danny Welbeck přestoupil z Manchesteru United do Arsenalu poslední přestupový den za 16 milionů liber poté, co manažer Arsenalu Arsene Wenger sháněl útočníka, jelikož Oliver Giroud kvůli zranění bude londýnskému týmu chybět až do konce letošního roku. Podle Welbecka nastal čas z týmu, kde vyrůstal, odejít. Do Arsenalu se navíc velmi těšil.

„Jsou to pro mne skvělé chvíle. Je skvělé být součástí týmu, který jsem v Premier League vždy sledoval. V minulosti jsem si představoval, jaké by to bylo hrát v tomto klubu, a teď se mi to konečně podařilo. Věřím, že styl, který manažer praktikuje, mi bude sedět. V záloze hrají velmi talentovaní hráči, kteří umí dát skvělou finální přihrávku,“ řekl Welbeck.

Welbeck také přiznal, že dotáhnout jeho přestup do Arsenalu bylo náročné.

„Nakonec to všechno dobře dopadlo. Během dne to vypadalo, že už je vše dohodnuto, pak zase, že ne, ale nakonec jsem se stal hráčem Arsenalu a v ten moment jsem nemohl být šťastnější. V minulých letech si vedli dobře, minulý rok jsme získali FA Cup a mám pocit, že nastal čas, kdy bychom konečně mohli promluvit do boje o titul v Premier League. Jednou už jsem Premier League vyhrál a opravdu bych ji chtěl vyhrát znovu.“

Welbeck, který v minulosti hostoval v Prestonu nebo Sunderlandu, věří, že týmu může pomoci.

„Rád bych do hry Arsenalu přinesl rychlost a sílu. V Arsenalu hrajeme kombinační fotbal, do kterého bych se rád připojil. Doufám, že budu dostávat balóny za obranu a budu střílet branky. Rád bych nastřílel pár branek a pomohl týmu k dobrým výsledkům. V United jsem vyrůstal a zažil jsem zde skvělé časy. Myslím si, že ale přišel čas udělat další krok ve své kariéře. Rád bych tady lidem ukázal, že fotbal hrát umím, a snad se budeme pohybovat na takových místech, na kterých bych si představoval. Život jde dál a myslím si, že jsem udělal správné rozhodnutí.“

Zdroj: skysports.com, 101greatgoals.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!