25/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Daley Blind definitivně hráčem Manchesteru United

Ajax Amsterdam potvrdil, že Daley Blind zkompletoval přestup do Manchesteru United.

24letý nizozemský reprezentant, který dokáže nastoupit na pozici levého obránce či defenzivního záložníka, podepsal na Old Trafford kontrakt poté, co během víkendu úspěšně prošel lékařskou prohlídkou a dohodl se na podmínkách smlouvy. Oba kluby se dohodly na přestupové částce 13,8 milionu liber.

Blind na Old Trafford podepsal čtyřletý kontrakt s možností prodloužení o další rok. Hráč prošel slavnou akademií Ajaxu Amsterdam a v roce 2008 debutoval v prvním týmu Ajaxu. Na svém kontě má celkem 19 odehraných zápasů v národním týmu a v sezoně 2013/2014 byl zvolen Nejlepším fotbalistou holandské ligy.

„Přestup do Manchesteru United je pro mne velkou ctí. V Ajaxu jsem působil od sedmi let a na strávený čas v tomto klubu budu vzpomínat jenom v dobrém. Louis van Gaal je nesmírně talentovaný trenér. Pracoval jsem pod ním v Ajaxu a také v národním týmu a už se nemohu dočkat, až s ním budu pracovat v největším fotbalovém klubu na světě,“ uvedla nová posila United.

„Jsem velmi potěšen, že se nám podařilo Daleyho získat. Je to velmi inteligentní a všestranný fotbalista, který může hrát na několika pozicích. Skvěle čte hru, několik let hrál podle mé filozofie, takže bude pro tým velkým přínosem,“ řekl manažer Manchesteru United Louis van Gaal.

Zdroj: skysports.com, manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!