31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal vítá Angela di Máriu

Vedení splnilo Louisi van Gaalovi další přání, když z Realu Madrid přivedlo Angela di Máriu, který byl na jeho seznamu potencionálních posil. Manažer United se snažil najít podobnost tohoto přestupu s některým z těch, které udělal ve svých minulých působištích a vzpomenul Arjena Robbena, kterého v roce 2009 koupil do Bayernu Mnichov. Dojmy a nadšení holandského stratéga z příchodu talentovaného di Márii jsou pochopitelné, protože tento univerzální křídelník patří k absolutní špice ve svém oboru.

angel-di-maria-louis-van-gaal-manchester-united-signing_3195993

26letý di Mária dává našemu Bossovi nové možnosti, jelikož dokáže hrát na křídle, ale i více u středu hřiště, přesně jako Robben a pro obranu soupeře představuje neustálou hrozbu. Na podobné pozici hrál Robben pod van Gaalem i v nizozemské reprezentaci, takže doufejme, že di Mária bude mít na hru našeho týmu podobný dopad.

O tomto přestupu se spekulovalo již delší dobu, ale vše se ubíralo správným směrem a di Mária se včera stal oficiálně hráčem Manchesteru United, který za něho zaplatil 75 milionů eur. United tak zaznamenali nejen klubový přestupový rekord, ale i rekord celé Premier League, protože žádný klub z Anglie za fotbalistu více peněz nezaplatil. Van Gaal neměl včera příliš mnoho času na nějaké bezprostřední reakce, protože musel odjet k zápasu s MK Dons. S di Máriou se tedy zatím stihl vidět jen krátce a své pocity z nové posily popsal až na pozápasové tiskové konferenci.

„Rozhodl jsem se koupit di Máriu, protože může hrát jak u osy hřiště, tak u postranní čáry. Trenérovi se takový hráč vždycky velmi hodí, protože mu nabízí několik možností. Možná si vzpomenete, že když jsem byl manažerem Bayernu Mnichov, koupil jsem Arjena Robbena a rovněž to bylo na konci srpna/august. Může hrát jak na křídle, a stejně tak i více ve středu pole, takže mám díky tomu více možností na taktické změny, ale celé je to o procesu.“

Angel di Mária se v Realu Madrid vypracoval ve světovou extratřídu a v minulé sezóně pomohl Bílému baletu k zisku titulu v Lize mistrů. Přes to, že patřil k nejlepším hráčům v týmu, mu španělský velkoklub přes léto ještě zvýšil konkurenci a di Mária neměl místo v základní sestavě jisté. Toho využili United, kteří se rozhodli jednat a i když se zdál tento přestup málo pravděpodobný, nakonec za nemalou sumu svou čtvrtou letní posilu přeci jen získali. Od Di Márii se bude jistě očekávat nejvíce, nicméně van Gaal poznamenal, že si není jistý, zda bude kvůli němu měnit svůj systém na formaci 4-3-3, která by talentovanému Argentinci určitě vyhovovala daleko více.

„Jak už jsem řekl, celé je to o procesu, takže vám k tomu nic bližšího neřeknu. Uvidíme, co se nám podaří udělat. Stále vám říkám to samé dokola a jinak tomu nebude ani teď. Nemůžeme prostě lusknout prsty a přepnout na jiný systém. Neustále na tom pracujeme a musíme se tomu věnovat na tréninku.“

„Všechno je to zkrátka otázka času, který tento proces vyžaduje, a my budeme na realizaci našich plánů nějakou dobu potřebovat. Uvidíme, jestli nakonec systém s di Máriou v sestavě změníme nebo ne. Myslím si, že jeho přítomnost na hřišti naší hře hodně pomůže, protože mimo své schopnosti křídla, je to i velmi kreativní hráč. Myslím si, že může přispět k tomu, aby se tým zlepšil, a to je velmi důležitá věc. Ale rozhodně neočekáváme, že hned od zítřka bude všechno jinak a on dokáže změnit svět – to ne. Potřebuje se nejprve usadit a zvyknout si na kulturu Premier League a filozofii Manchesteru United.“

EC91F51CA6BB4C51A5F45C6BB732CF18.ashx

Velmi povzbudivou zprávou pro všechny fanoušky pak je, že Boss připustil, že by si tato čerstvá akvizice mohla odbýt svou premiéru už v sobotním zápase Premier League, v němž pojedeme na hřiště Burnley. To ale pouze za předpokladu, že prokáže svou připravenost během tréninku.

„S di Máriou jsem mluvil jen velmi krátce, protože jsem musel jet na tento zápas a v 10 hodin nám odjížděl autobus. Byl u mě na hotelu a já jsem s ním prohodil jenom pár slov. Řekl mi ale, že je na tom po fyzické stránce dobře. Musím si to všechno rozmyslet a uvidím, protože třeba dnes tento hráč netrénoval. Zítra se na něj podívám během naší tréninkové jednotky. Pak budu o něco moudřejší a povím vám o něm více,“ řekl van Gaal na tiskové konferenci po zápase s Dons.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!