30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

De Gea vítá Roja

Španělský brankář David Dea vítá novou posilu Roja. David je rád, že se v týmu objevil další hráč, který mluví španělsky a ujišťuje, že mu pomůže s adaptací.

pr-mu-de-gea-getty

De Gea si pochvaluje příchod dalšího španělsky mluvícího hráče. Argentinský obránce přišel ze Sportingu za 16 milionů liber a navíc do Sportingu šel hostovat Nani. Rojův primární post je stoper, ale bez jakýchkoliv problémů dokáže nastoupit na levém beku nebo dokonce levém wingbacku. V minulé sezoně ve Sportingu nastupoval na pozici stopera, ale na Mistrovství světa se objevoval na levém kraji obrany Argentiny. Na tomto postu se dokonce dostal do nejlepší jedenáctky celého turnaje. Jeho největší předností je rozehrávka. Díky svým zkušenostem z pozice levého obránce dokáže rozehrávat hodně konstruktivně a nepanikaří pokud se dostane pod tlak, což je v našem systému velmi důležité.

„Vždy je super, když do klubu přestoupí nějaký hráč, který mluví španělsky. Viděl jsem ho na tréninku a vedl si opravdu dobře. Myslím si, že do týmu přinese více kvality, protože je to opravdu dobrý hráč. Nejvíce se mi na něm líbí, jak se snaží míč dostat pryč z obrany. Vše se snaží řešit fotbalově a na míči se cítí pohodlně.“

Přestup Roja se dokončil teprve nedávno a hráč zatím nemá ani pracovní povolení, takže do zápasu se Sunderlandem zatím nenastoupí. David také zmínil, že angličtina není jednou z předností naší nové posily a bude potřeba, aby mu spoluhráči pomohli více, než je to obvyklé. Vzhledem k tomu, že Van Gaal vyžaduje, aby se v týmu mluvilo pouze angličtinou,tak bude mít Rojo co dělat, aby tento požadavek splnil, co možná nejdříve. 

„Musíme si navzájem pomáhat. Je tu také Juan Mata a Ander Herrera, kteří mu samozřejmě pomůžou, ale Rojo bude potřebovat extra pomoc, protože anglicky moc neumí a k týmu se přidal teprve nedávno. Takže my tu pro něj budeme, a pokud bude potřebovat něco přeložit, tak mu pomůžeme. Jazyk se určitě naučí rychle, takže vše bude v pořádku. Moje angličtina je čím dál lepší a momentálně si jsem svou angličtinou celkem jistý. Na hřišti mluvíme vždy anglicky, takže je pochopitelné, že manager vyžaduje, aby se mluvilo pouze anglicky všude.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!