04/08/2021

U21: Liverpool – United 1:1

Manchester United U21 remizoval s FC Liverpool U21 na Anfield Road v druhém kole Barclays U21 Premier League 1:1.

Manchester United od začátku utkání držel častěji míč na svých kopačkách, přesto to byl domácí Liverpool, který zahrozil jako první. Střela Sheiye Ojo však mířila vedle. Hostující brankář Joel Castro Pereira následně musel zasahovat proti střele Kristoffera Petersona, zatímco Jordan Lussey pálil vedle.

Manchester United zahrozil až Joshem Harropem, s jehož střelou si však poradil brankář Ward. Blízko vstřelení branky byl Lussey, který střelou orazítkoval tyč hostující branky. Skóre se neměnilo ani po šanci Paddyho McNaira po přímém kopu Andrease Pereiry. Harry Wilson následně otestoval pozornost brankáře United střelou z přímého kopu. V 64. minutě se domácí konečně dočkali, když se střelecky prosadil Lussey přízemní střelou z přímého kopu – 1:0.

United však odpověděli o čtyři minuty později. Střídající James Weir přihrál Tomu Lawrencovi, který se prosadil střelou z dálky – 1:1. O chvíli později se Lawrence dostal k další střele, kterou tentokrát zlikvidoval brankář Ward. Na druhé straně na Pereiru nevyzrál 17letý Sergi Canos.

Vítězství mohl na stranu United strhnout Joe Rothwell, jeho střelecký pokus ale skončil nad brankou. Když se pak Pereira blýskl skvělým zákrokem po přímém kopu Canose, skončilo utkání remízou 1:1.