20/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Argentinci v dresu United

Marcos Rojo se po svém přestupu k Rudým ďáblům stal teprve čtvrtým hráčem z druhé největší jihoamerické země. Pojďme si tedy připomenout, jak si v červeném dresu vedli předešlí tři zástupci.

 juan-sebastian-veron-manc-001Juan Sebastian Veron (2001 – 2003, 11 gólů/82 utkání)

V roce 2001 se United rozhodli upevnit dominantní postavení nejen v Anglii, ale také v Evropě, a tak ani na vteřinu neváhali poslat v roce 2001 do italského Lazia téměř 30 milionů liber. Talent „LA Brujity“ byl zřejmý, nicméně i přes své kvality se nikdy nedokázal adaptovat na tempo Premier League, což potvrdil i ve svém dalším angažmá v Chelsea. Nakonec to byl ale právě Veron, který sehrál důležitou roli při přestupu Marcose Roja, když mu coby kamarádovi z Estudiantes doporučil právě Manchester United.

 

Gabriel Heinze (2004 – 2007, 4 góly/83 utkání)

Vstřelil branku hned při svém debutu (Bolton – 2:2), což mu zajistilo podporu fanoušků už při jeho nástupu. Ve vynikajících výkonech pokračoval i v následujících zápasech, a tak nebylo divu, že cenu pro nejlepšího hráče sezony si odnesl právě tento Argentinec. Následující rok však vinou zranění odehrál pouze hrstku zápasů a totální úpadek pro tohoto levého beka znamenal příchod Francouze Evry. V roce 2007 pak z důvodu nedostatku příležitostí odešel k Bílému baletu.

 

Carlos Tevez (2007 – 2009, 34 gólů/99 utkání)

Odchod k městským rivalům nebyl zrovna nejšťastnější krok, minimálně z pozice fanoušků, nicméně je třeba podotknout, že během svého působení zanechal argentinský útočník velký dojem. Svými výkony pomohl týmu k dvěma vítězstvím v Premier League, jednou v Lize mistrů a Mistrovství světa klubů. I přes své kvalitní výkony v červeném dresu se však nikdy nestal hlavním leadrem týmu a ze stolu tak v květnu 2009 smetl všechny nabídky na dlouhodobou spolupráci, načež se za měsíc upsal hlučným sousedům.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!