27/07/2021

U21: United – Norwich City 3:0

Hráči Manchesteru United U21 vstoupili do nového ročníku Barclays Under-21 Premier League přesvědčivou výhrou nad Norwichem City U21 3:0.

U21premierleague

Trenér Manchesteru United U21 nemohl v utkání počítat s nejlepším střelcem týmu Jamesem Wilsonem, který v tréninku utrpěl zranění. Mládežnický tým United po vzoru formace Louise van Gaala nastoupil v rozestavení 3-5-2, kdy Sean Goss nastoupil na kraji obrany, zatímco Guillermo Varela se v průběhu poločasu posunul do středu zálohy.

Do první šance utkání se v 8. minutě dostal Paul McNair, který však mířil nad. Na první branku utkání se ale nemuselo čekat příliš dlouho. Ve 14. minutě Tom Lawrence zatáhl míč za obranu hostů, patičkou přiťukl míč na Joe Rothwella, jehož střelu ještě brankář Ben Killip v brance Norwiche City vyrazil, ale dorážející Lawrence už měl snadnou pozici – 1:0. Do další šance United se dostal Andreas Pereira, jehož povedenou střelu musel vyrazit bývalý brankář Chelsea Killip.

V 33. minutě ale opět udeřilo. Po nakrátko zahraném rohovém kopu a centru Bena Pearsona se k hlavičce dostal Paul McNair a nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 2:0. Domácí hráči nadále dominovali a Killip musel zasahovat proti dalším střeleckým pokusům Pereiry a Rothwella. Před koncem prvního poločasu se ještě dostal ke střele hostující Jacob Murphy, ale Joel Castro Pereira si s jeho střeleckým pokusem bez problémů poradil.

V druhém poločase tempo hry znatelně pokleslo, přesto však hráči Manchesteru United měli hru pod kontrolou. Do střelecké listiny se pokoušel zapsat několikrát Andreas Pereira, ale v tomto utkání mu nebylo souzeno. V 77. minutě na konečných 3:0 upravil po nádherné kombinaci skvělou střelou Josh Harrop.

Manchester United tak v prvním utkání nového ročníku Barclays U21 Premier League zvítězil přesvědčivě 3:0. V dalším utkání se hráči U21 představí příští týden v pátek proti Liverpoolu.