04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Jediný cíl je titul, říká Fletcher

Nově zvolený druhý kapitán Darren Fletcher se rozpovídal o DNA Manchesteru United.

FletcherCíl Manchesteru United je každý rok stejný – vyhrát ligový titul. Tento cíl se samozřejmě ne vždy podaří, ale je nezbytně nutné, aby cílem bylo právě vítězství. Existuje pouze první místo a ty další. Žádné ústupky, že čtvrté místo by také nebylo špatné nepřichází v úvahu. Takhle se v týmu uchovává vítězná mentalita. Všichni víme, že to bude náročné a soupeři nám nedají nic zadarmo, ale náš tým nemůže mít jiný cíl, než vítězství. To byla jedna z mnoha chyb na začátku minulého roku. Pokud trenér nemá dostatečné sebevědomí a nedokáže nést na svých bedrech obrovský tlak, tak nemůže náš klub trénovat. Van Gaal nemá s tlakem žádný problém a klubem se šíří pozitivní atmosféra a touha po vítězství.

„Chceme vyhrát ligu. Manchester United startuje každou sezonu se stejným cílem – vyhrát titul. Nemyslím si, že by byl tento klub spokojený s umístěním v první čtyřce. To by nebyl opravdový Manchester United. Tím jsem si jistý. Hrajete fotbal, protože chcete vyhrávat trofeje a především v tomto klubu. Je to nebezpečné začít přemýšlet, o tom, jestli, bych byl spokojen s umístěním v první čtyřce, když všichni ostatní v týmu myslí pouze na vítězství.“

Minulou sezonu máme stále v živé paměti, ale naštěstí zítra začíná nová sezona, takže na tu minulou snadněji zapomeneme. Hráči si mohou vzít z minulé sezony ponaučení, a využít to jako motivaci pro letošní sezonu, která by měla být diametrálně odlišná. Důležitá bude také podpora fanoušků, o kterou se ovšem bát rozhodně nemusíme. I minulý rok v těch nejtěžších časech to byli právě fanoušci, kteří klub neustále podporovali. První zápas bude speciální především pro Van Gaala, ale také pro Andera Herreru, protože zažijí svůj debut na Old Trafford v oficiálním zápase. Luke Shaw je bohužel zraněný a do zápasu s největší pravděpodobností nezasáhne.

„Minulou sezonu musíme využít jako ponaučení a být pozitivní. Víme, že minulá sezona byla opravdu špatná a fanoušci zoufale chtějí, abychom se vrátili zpět a to je to, co hráči chtějí také. Fanoušci budou určitě nadšení, až uvidí Van Gaala a nové posily. To by mělo pomoci dobré atmosféře, která pomáhá nám hráčům na hřišti. Všichni se musíme vydat správným směrem a zůstat pozitivní.“


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!