04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Louis van Gaal po utkání s Valencií

Louis van Gaal je přesvědčen o tom, že Manchester United půjde do prvního ligového utkání proti Swansea City s velkým sebevědomím.

Generálka Manchesteru United před startem nového ročníku Premier League vyšla, když na Old Trafford porazil španělskou Valencii 2:1. Pro Louise van Gaala to navíc byla vítězná premiéra na domácím stadionu. Ačkoliv holandský manažer nebyl spokojen s výkonem svého mužstva, vítězství jej potěšilo a věří, že se v Anglii dobře uvedl.

„Užil jsem si to. Přijít na hřiště, kde fanoušci křičí vaše jméno. Je to ale zároveň velký tlak,“ řekl van Gaal na přivítání od domácích fanoušků.

„Hodně toho očekávají, ale nemůžete všechno změnit během tří nebo čtyř týdnů. Budeme muset počkat a uvidíme, jak se to vše vyvine. Potřebujeme čas, ale zatím jsme vyhráli všechna přípravná utkání, což je fantastické, zvláště když se podíváte na týmy, proti kterým jsme hráli. Před utkáním se Swansea City máme velké sebevědomí“.

„Myslím si, že jsme dneska předvedli zatím náš nejhorší výkon. Kluci chtěli navázat na výkony, které předvedly v USA, možná až trochu moc. Bylo tam hodně špatných přihrávek, špatných rozhodnutí a také jsme příliš nenapadali. Přesto si ale myslím, že Valencia byla velmi dobrým soupeřem, který byl pohodlný na míči, takže nebylo vůbec lehké je napadat. I tak jsme ale v zápase dominovali, kromě patnácti minut ve druhém poločase. Nakonec jsme se mohli radovat z vítězství, protože jsme bojovali až do poslední minuty. To je určitě dobrý signál“.

Manažer byl také spokojen s výkonem Adnana Januzaje a Marouanne Fellaiiho, přesto však vidí prostor pro zlepšení.

„Byli jsme živější než náš soupeř. To jste mohli vidět, ale pomohli k tomu i střídání. Fellaini a Januzaj s námi trénují teprve týden, takže nemohli hrát více minut. Dal jsem šanci mladým hráčům, kteří si vedli docela dobře, ale určitě to mohlo být lepší. Ale je to začátek. Není snadné hrát poprvé na Old Trafford, takže jsem spokojený s vítězstvím nad velmi dobrým týmem. Navíc jsme měli několik zraněných hráčů – Jonnyho Evanse, Luke Shawa, Antonia Valenciu. Uvidíme, zdali někdo z nich bude moci nastoupit v sobotním utkání. Nejdůležitější je to, že jsme vyhráli, i když jsme předvedli nejhorší výkon.“

Zdroj: manutd.com, skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!