30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Bývalí hráči navštívili památník v Mnichově

Před včerejším zápasem legend se bývalí hráči Manchester United spolu s Manchesterskou nadací přišli vzpomenout a vzdát hold hráčům, trenérům, novinářům a všem dalším, kteří tragicky zemřeli v Mnichově při pádu letadla.

Rooney munich

Hráči Manchesteru United postupovali v Evropském poháru(dnešní Liga Mistrů). Ve čtvrtfinále narazili na tehdy velmi silný tým Crvena Zvezda Belegrad. V domácím zápase vyhráli 2:1, takže si do odvetného zápasu vezli dobrý výsledek. Venkovní zápas skončil remízou 3:3, takže konečný výsledek byl 5:4 pro United. V té době byl nejčastější dopravní prostředek autobus popřípadě vlak, jenže kvůli neústupnosti jednoho z nejvyšších mužů anglického fotbalu museli použít letadlo, protože hned za 3 dny hráli ligový zápas s Wolves. Bohužel letadlo mělo při vzletu problémy a nakonec havarovalo a několik hráčů tragicky zemřelo. Geoff Bent, Eddie Coleman, Mark Jones, David Pegg, Tommy Taylor, Liam Whelan, Roger Byrne, který byl kapitánem týmu a v neposlední řade Duncan Edwards, který byl ve 21 letech považován za jednoho z nejlepších hráčů a předpovídala se mu obrovská budoucnost. Všichni jmenovaní tragicky zemřeli. Někteří přímo v letadle a jiní na následky nehody v nemocnici.

 Člen nadace v Manchesteru John Shiels nabádá všechny fanoušky Manchesteru United, aby se na toto místo aspoň jednou přišli podívat a ukázali tak respekt svému klubu a jeho vzácné historii. 

„Doporučuji každému fanouškovi, aby přijel do Mnichova a navštívil toto místo. Nemusíte tu trávit dlouhou dobu. Je to o prokázání uznání a respektu a to je to, o čem tento klub je. Já jsem tu našel spoustu inspirace“ říká John Shiels „Přemýšlíte o historii a já osobně mám pocit, že toto je jedno z míst, které definuje klub i nyní. Definuje to klub – musíme vzdát hold lidem, kteří pro nás obětovali své životy.“

Flowers of Manchester první část

Flowers of Manchester druhá část

Flowers of Manchester třetí část

Na závěr přidávám video ze zápasu legend Manchesteru United a Bayernu Mnichov. Ve videu uvidíte sestřih akcí nestárnoucí legendy a geniálního středního záložníka Paula Scholese.

 zdroj:manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!