27/07/2021

MSC: United – City 4:1

Manchester United U21 porazil ve finále Manchester Senior Cupu Manchester City U21 4:1 zásluhou čtyř branek Jamese Wilsona!

Zápas začal v opatrném tempu a především hráči Manchesteru City se soustředili především na obrannou fázi hry, přesto to byli oni, kdo se dostal v 16. minutě do vedení. Střílenou přihrávku Devante Cole vyrazil brankář Joel Castro Pereira před sebe a dorážející Jordi Hiwula už měl snadnou pozici – 0:1.

United před další obdrženou brankou zachránil na poslední chvíli obránce Tom Thorpe, který zablokoval střelu Hiwuly po dobré práci Seko Fofany. Manchesteru United se podařilo vyrovnat v úplném závěru prvního poločasu. Ben Pearson vybojoval míč pro Jamese Wilsona, který obešel tři obránce a přízemní střelou vyrovnal – 1:1.

Trenér Warren Joyce do druhého poločasu poslal Calluma Evanse a Joshe Harropa, kteří hru United výrazně oživili. Právě Harrop byl na začátku akce, z které se zrodil druhý gól United. Andreas Pereira poslal míč na Wilsona, kterému ve skórování nezabránili ani brankář Angus Gunn s obráncem Pablo Maffeoem – 2:1. Do další šance se dostal Pereira, ale jeho střela byla zblokována. Gunn sice poté Wilsona vychytal, ale ten se svého hattricku dočkal v 67. minutě, když jej skvěle uvolnil Ben Pearson a Wilson už věděl, co s míčem udělat – 3:1.

Wilsonovi to ale nestačilo a v 82. minutě po dalším uvolnění, tentokrát od střídajícího Harropa, překonal Gunna v brance City počtvrté – 4:1. Pro Wilsona to byl již 28. branka z posledních 31 utkání ve všech soutěžních zápasech v dresu United. Hráči Manchesteru United U21 se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství a z první trofeje v nové sezoně.