15/05/2021

Hodnocení: Manchester United – Liverpool

David-de-Gea1-150x150David De Gea – Poprvé na turné si trochu zachytal. I když ani dnes se příliš nespotil. Nejvíce se vytáhl proti střele Coutinha, kterou skvělým zákrokem vyrazil na rohový kop. Skvělé čtení hry předvedl také při výběhu, až za vápno. Moc se mi líbí změna jeho rozehrávky. Snaží se hrát po zemi i opravdu náročné míče a naší hře to neskutečně prospívá. 7

Phil JonesPhil Jones – Bohužel po jeho přesném obranném zákroku byla nesprávně odpískána penalta. Prokazatelně trefil míč, ale rozhodčí měl jiný názor. Nutno uznat, že z jeho pozice to opravdu vypadalo jako jasný faul. V prvním poločase měl obrovské problémy se Sterlingem, který si s naší obranou dělal, co chtěl. Druhý poločas se už zlepšil a Sterlinga téměř vymazal. 6,5

Chris SmallingChris Smalling – Ze stoperů, kteří nastoupili od začátku, si vedl nejlépe. Velmi dobře si vedl v osobních soubojích, ale také překvapil přesnou rozehrávkou a několika delšími míči. Podařilo se mu také zblokovat gólovou střelu šikovného Sterlinga. 7

Jonny-Evans-150x150Jonny Evans – Dnes působil dost zmateně. V některých případech zbytečně zkazil jednoduchou přihrávku, nebo se nechal jednoduše obejít. Vrchol byla naprosto nesmyslná přihrávka na Smallinga, který měl na sobě protihráče. Po poločase byl zaslouženě střídán. 5

Antonio-Valencia-150x150Antonio Valencia – Po pár minutách byl střídán, protože cítil nějaký problém. Střídání bylo pouze preventivní a nejedná se o žádné vážné zranění.

Ashley-YoungAshley Young -Jedno ze dvou největších překvapení na turné. Kromě toho, že pravidelně střílí góly, dokáže pro tým pořádně zamakat a dnes tomu nebylo jinak. Hned v úvodu se uvedl pěkným centrem na Chicharita, kterému se ale nepovedlo zkoordinovat svůj pohyb a nezakončil přesně. Většina jeho centrů směřovala do správných prostorů, což je veliké zlepšení, oproti minulému roku. Nutno tedy také zmínit, že měl několik opravdu školáckých ztrát v podobě velmi špatné přihrávky u postranní čáry, kterými dal vzpomenout na své poslední sezony, ale to byla pouze malá kaňka na jeho výkonu. Svůj výkon završil přesným centrem na Kagawu, který zpracoval pro Lingarda a ten už se zakončením problém neměl. Jeho parádní sprint v 85 minutě mluví za vše. 8  MOTM

Darren-Fletcher_0Darren Fletcher – Začátek měl celkem slibný a rozdal pár dobrých pasů, ale postupně se vytratil a naše záloha byla přehrávána tou z Liverpoolu. Fletcher proti pohyblivým a agresivním hráčům příliš nestíhal a podle toho také vypadala naše hra prvním poločase. O poločas byl zaslouženě vystřídán. 5

herreraaAnder Herrera – Znovu ukázal, že to rozhodně není pouze technický hračička ze Španělska. Celý zápas dojížděl protihráče a rozdal spoustu ran od cesty. Jeho fyzický fond je opravdu neskutečný. On je prakticky celý zápas ve sprintu, čímž pomáhá svým spoluhráčům, kteří mají více volnosti. Bohužel dnešní zápas se mu příliš nepovedl. Nešikovně fauloval Sterlinga, ale rozhodčí tento zákrok neposoudil jako penaltový. Na rozdíl od první situace měl na tuto situaci výborný výhled. Jeho bojovnost je obdivuhodná, ale dnes byl v soubojích často pozdě a spáchal snad 10 nebo možná i více faulů. Také udělal jednu velikou hrubku, když jeho přihrávku vystihl Gerrard, ale Lambert jeho přihrávku využít nedokázal. Svou genialitu ale ukázal při přihrávce na Chicharita. Našel ho milimetrovým pasem a po centru Chicharita na Rooneyho se mohl jít se spoluhráči radovat z vyrovnávací branky. 6,5

JUAN MATAJuan Mata – Běhavá záloha Liverpoolu nám dělala především v prvním poločase velké problémy, takže jsme se nedostali k naší obvyklé hře. Juano tedy neměl dostatek míčů, které by mohl proměnit v koncovou přihrávku, takže jeho hra nebyla efektivní jako obvykle, ale i dnes prokázal, že je to velký hráč. Znovu se gólově prosadil. Nutno uznat, že při střele měl i celkem štěstí, protože jeho střela byla tečována. Předvedl i několik přesných přihrávek, ale žádná z nich nevedla do nějaké velké šance. 6,5

Wayne-RooneyWayne Rooney – Podobně jako Mata se do hry tolik nedostal. Každopádně to vypadá, že pomalu nabírá optimální kondici, protože dnes znovu poctivě napadal rozehrávku soupeře. Po skvělém centru Chicharita si skvěle poradil se zakončením, které nebylo vůbec lehké. Na první pohled to možná vypadá jednoduše, ale zdání klame a Rooney si s tím poradil výborně. Vstřelil také kuriózní gól, když se míč odrazil od horní sítě branky, ale po poradě rozhodčí ten gól správně neuznali. 7

Javier-Hernández-150x150Chicharito – Stejně jako Rooney poctivě napadal a nenechal obránce soupeře vydechnout. Dostal milimetrově přesný pas od Herrery, který si výborně zpracoval a poslal skvostný centr, kterým našel Rooneyho a připsal si tak gólovou asistenci. Jinak se do hry příliš nedostával, což bylo způsobeno nedostatečnou podporou záložní řady. 6,5

STŘÍDAJÍCÍ HRÁČI

shaw

Luke Shaw – Vypadá to, že první zápas byl pouze a jenom důsledek jeho nedostatečné fyzické připravenosti. Na hřiště přišel pár minut po výkopu. Střídal lehce zraněného Valenciu a postavil se na post levého křídelního obránce. Stejně jako v minulém zápase předvedl několik pěkných a přímočarých průniků směrem dopředu. Byl velmi silný v kombinaci a nebál se využít ani náročnější přihrávku, při které hrozila ztráta. Nic takového se ovšem nestalo a Luke vše zvládl perfektně. Navíc si připsal také gólovou asistenci. Přízemním centrem našel Juana Matu, který s trochou štěstí překonal Mignoleta. 7,5

Manchester United v Portsmouth - FA Youth Cup 3rd RoundTyler Blackett – Další skvělý výkon od tohoto nadějného mladého obránce, který minulou sezonu nastupoval na pozici levého beka, takže pro něj určitě nebylo jednoduché zvyknout si na novou pozici, ale zvládl to perfektně. Vyniká především naprosto vynikající rozehrávkou. Nezmatkuje ani v těch nejtěžších okamžicích. Navíc se postupně zlepšuje i v poziční hře a dnes to bylo bez jakýchkoliv problémů i v defenzivě. Spolu s Youngem to je největší překvapení na letošním turné a velký příslib do budoucnosti. 7

Tom-Cleverley-150x150Tom Cleverley – Nastoupil v druhém poločase místo Fletchera. Nebyl vidět tolik jako Ander, ale vlastně vůbec nekazil. Míče dával rychle od nohy a nešetřil krokem. Ukázal také pěkné přenesení hry na Shawa, který následně odcentroval na Matu, který vstřelil náš druhý gól. Mnohem náročnější ovšem byl pas na Younga, který šel navíc z první. To byl opravdu hodně náročný a navíc naprosto přesný pas, kterým si připsal další pomyslnou druhou asistenci. 7

Luis-Nani-150x150Nani – Vypadá bez zájmu o hru. Znovu hodně nevýrazný výkon. Navíc pozice v útoku mu vůbec nevyhovuje, ale to ho neomlouvá, protože jeho výkony jsou vysloveně otrávené. Korunu tomu nasadil kličkou ve vlastním vápně, při které míč samozřejmě ztratil a vše zachraňoval Smalling. 4,5

lingard135Jesse Lingard – Vystřídal Andera a zaujal jeho místo ve střední záloze. Vedl si dobře a k šikovným přihrávkám přidal také dobrou práci v defenzivě, kde zbytečně nepropadával a svou pozici si svědomitě hlídal. Jeho gól, který vstřelil těsně za hranicí vápna, byl jen třešničkou na dortu. 7

Shinji-Kagawa-150x150Shinji Kagawa – Nahradil Matu a nastoupil na pozici pod útočníky. Nevedl si špatně, ale také to nebyl žádný oslnivý výkon. Měl tam pár hezkých momentů, ale jinak nebyl tolik vidět. Po jeho nepovedeném zpracování vstřelil třetí gól Lingard. 6,5