Mladíci Manchesteru United ovládli Milk Cup

Hráči Manchesteru United U17 porazili ve finále Dale Farm Milk Cupu francouzské Vendee 1:0 brankou Camerona Bortwicka-Jacksona.

u17manchester

Manchester United byl od úvodních minut velmi aktivní a Zachary Dearnley si vytvořil v úvodu několik slibných šancí. Jednu jeho střelu bez problémů zlikvidoval brankář Benjamin Levievre, zatímco jeho další dva střelecké pokusy skončily mimo tři tyče. Největší šanci francouzského týmu měl v prvním poločase Arnaud Baron, nicméně vysoko přestřelil. Blízko vstřelení branky byl v 18. minutě Demetri Mitchell, jehož střelecký pokus z přímého kopu skončil těsně vedle. Těsně před koncem prvního poločasu na francouzského brankáře nevyzrál ani Ogo Obi.

V úvodu druhého poločasu nebezpečně pálil z přímého kopu Mitchell, jehož střelu brankář Lelievre skvěle vyrazil. Po pěkné individuální akci pálil vedle Dearnley, zatímco jednu z mála příležitostí Vendee spálil v 56. minutě Francois Girard. O vítězství Manchesteru United rozhodl obránce Borthwick-Jackson, který si naběhl na centr Mitchella z pravé strany. Na konečném výsledku 1:0 už nezměnila ani střela Pierre Duranda z přímého kopu, kterou zneškodnil Dean Henderson. Mladíci Manchesteru United se tak mohli popáté v historii radovat ze zisku titulu na tomto turnaji, který se koná pravidelně v Severním Irsku.

„Od obou týmů to byl ospalý výkon. Byl to konec dlouhého týdne a bylo náročné z hráčů ještě vydolovat zbytky energie. Zbytečně jsme odevzdali spoustu míčů. Měli jsme jednu nebo dvě dobré šance, ale určitě to nebyl náš nejlepší výkon. Jsme rádi, že jsme vyhráli i přesto, že jsme nepodali nejlepší výkon,“ řekl trenér týmu Paul McGuinness.

Manchester United U17 na cestě za ziskem trofeje postupně porazil Gold Coast Academy (11:0), Co. Armagh (3:0), poté sice remizoval s CSKA Moskva (2:2), ale následně zvítězil nad Partick Thistle (4:0) a ve finále pak zmíněné Vendee (1:0).