01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal chválí obránce

Louis van Gaal je nadšen z výkonů obránců Manchesteru United, jakými se na tour doposud prezentovali, stejně jako z rychlosti jejich adaptace na nový systém.

 vangaalPětičlenná obrana Rudých ďáblů se opět jednou prezentovala v dobrém světle, když dokázala na uzdě udržet útočníky Bílého baletu a velkou měrou tak přispět k porážce úřadujících evropských šampionů v poměru 3:1. Stejně kvalitní výkony obránců však mohl manažer van Gaal vidět i v předcházejících třech utkáních, z čehož je pochopitelně, byť byla obranná řada poznamenána největšími změnami, nadšen.

Je skvělé, jak si rychle na nový systém zvykli,“ poznamenal van Gaal. „Pro Matu, Rooneyho, Welbecka, či dva střední záložníky to není nic nového, ti hrají na svých pozicích, ale obranná řada musela projít velkými změnami. Ale přesto Realu dovolili pouze jednu šanci v prvním poločase a dvě v tom druhém.“

Byť Michael Keane zavinil penaltu, kterou Gareth Bale následně proměnil, podal spolu se svým rovněž mladým a talentovaným kolegou Tylerem Blackettem dobrý výkon a neunikli tak komentářům jejich manažera na své osoby.

Na otázku, zda budou tito dva obránci zařazeni pro následující ročník Premier League do týmu, van Gaal odpověděl: „Ještě nejsem rozhodnut, jelikož stále nevíme, zda bezezbytku dokážou do týmu zapadnout. Samozřejmě, že proti Realu podali skvělý výkon, ale to byl pouze jeden zápas. Já chci vědět, zda to dokáží zopakovat v několika zápasech.“

Ten penaltový zákrok, to byla klukovina. Ale snad se z těchto chyb poučí (Keane). Nicméně to stejně platí i pro Tylera. Dokáže v zápase podat skvělý výkon, ale dokáže na tyto výkony navázat i v několika po sobě jdoucích utkáních? Na tuto otázku ještě neznám odpověď.“

Van Gaal se vyjádřil také ke zranění Dannyho Welbecka, který musel být nakonec vystřídán jiným mladíkem, Wilfriedem Zahou a ke gólu Chicharita.

Měl menší problémy už před zápasem, ale řekl, že může nastoupit. Během zápasu však začal pociťovat bolest, nicméně chytřejší budeme až zítra. Co se týče Chicharita – přišel na hřiště a skóroval… to je to, co od náhradníka chcete. Ten jeho gól byl parádní, stejně jako přihrávky Kagawy a Fletchera,“ řekl van Gaal.

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!