10/04/2021

Na Manchester United som hrdý, hovorí po zápase manažér

Louis van Gaal po víťaznom zápase nad Realom Madrid v rámci International Champions Cupu 3:1 pochválil celý Manchester United za výkon, ktorý predviedol pred takmer 110 000 fanúšikmi. Červení Diabli tak postúpili do vytúženého finále.

vangaal

Holanďan bol zjavne potešený nielen výhrou, ale aj hrou, ktorú jeho zverenci predviedli. V prvom polčase sa dvakrát trafil Ashley Young a  druhom polčase upravil skóre na konečných 3:1 Chicharito po perfektnej prihrávke Shinjiho Kagawy. Zápas sa odohral na štadióne v Michigane, kde sa prišlo pozrieť na zápas takmer 110 000 fanúšikov.

„Vyše tristotisíc fanúšikov nás malo možnosť sledovať a teraz nás čaká finále v Miami. Bude to teda viac, než sme vôbec čakali. Každá jedna televízia by mala vysielať náš prvý gól, ktorý dal Young. Bol to typický Manchester United. Myslím, že pred gólom sa lopty dotkol snáď každý v tíme. Dokonca by som povedal, že ľudia by mohli prísť na štadión len kvôli tomuto gólu.“

Pokiaľ mužstvo van Gaala bude pokračovať na víťaznej vlne aj naďalej, a ak pondelok zvíťazí, úspech pre holandského manažéra počas jeho prvého mesiaca na Old Trafford bude podobný, ako v minulosti, kedže takmer rovnaké turnaje vyhral v Holandsku či Nemecku.

„Vplyv na toto turné bude ale oveľa väčšie. Čo sa ale týka výkonu, je to veľmi dobrý výsledok, ktorý dodá hráčom potrebné sebavedomie. Síce som v druhom polčase vystriedal niekoľko hráčov, ale aj napriek tomu sme dokázali znova skórovať. Určite to nebol priateľský zápas, kedže som mal pocit, že Real nechce prehrať. Práve z toho dôvodu prišiel na ihrisko Cristiano, ktorý striedal skôr, ako Carlo Ancelotti avizoval. My sme ale zvíťazili a zaslúžili sme si to. Pokiaľ ide o finále, pre anglický futbal je veľmi dôležité, že finále hráme proti Liverpoolu. Je to síce len predsezónna príprava, ale je lepšie vyhrávať, ako prehrávať.“