24/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Rozhovory

Rozhovor: Luke Shaw

V tomto exkluzivním interview hovoří Luke o prvních týdnech v United, své rodině, nedávném Mistrovství světa, ale i své budoucnosti a o tom, že je odhodlaný na Old Trafford uspět a zajistit si tak renomé u fotbalové veřejnosti.

246563-luke-shawPoté, co se stal Ander Herrera první velkou letní posilou Red Devils, nemuseli fanoušci na tu druhou čekat dlouho. Luke Shaw hned druhý den na to oficiálně přestoupil do Manchesteru United, který za něho neváhal zaplatit sumu ve výši 30 milionů liber. Tento talentovaný levý krajní obránce oslavil 12. července své 19. narozeniny a aktuálně je s týmem na Tour v USA.

Je to mimořádně nadějný bek, který by měl být součástí nové éry United v dalších letech. Shawa má v posledních dvou letech velké změny, které jej posunuly v jeho zatím velmi rané kariéře o pořádný kus vpřed. Zažil dvě fantastické sezóny v dresu Southamptonu, byl součástí národního týmu Albionu, který cestoval na MS v Brazílii a nyní se již, co by hráč Manchesteru, snaží na letním turné v USA udělat dojem na Louise van Gaala, jelikož by to měl být po odchodech Büttnera a Evry právě on, kdo bude volbou číslo jedna na levý kraj obrany v nové sezóně.

O tom všem se Luke rozpovídal v následujícím rozhovoru, ze kterého lze snadno vyčíst, jaký údiv v něm vyvolalo zjištění, kolik má Manchester United v Americe fanoušků, a jak velký klub to vlastně je.

Jaký to byl pocit nastoupit ke svému prvnímu startu za United na letním Tour?

Bylo to skvělé. Myslím si, že bylo velice důležité, že jsem odehrál mých prvních 45 minut [proti LA Galaxy], protože jsem měl za sebou pouhé tři dny tréninku. Nastoupit k mému prvnímu zápasu před zraky tolika diváků, pro mě bylo něco úplně jiného. Fanoušci byli úžasní. I přes to, že jsme v Americe, je tu ohromné množství fanoušků, kamkoliv se jen podíváte. Bylo mi řečeno, že to tady takové bude, ale člověk by si řekl, že ho něco podobného čeká spíš doma v Anglii. Jenže my jsme v Americe, a když to vidím, pak mi začíná docházet, že další spousty fanoušků máme i v ostatních koutech světa a uvědomuju si, jak velký tento klub skutečně je.

ABD31351A5A24E8C90EED0EF6BE30952.ashxPociťoval jsi nějaký tlak, když si hrál těch prvních 45 minut za United a musel jsi běhat podél postranní čáry, u které seděl tvůj nový manažer?

Tlak ani snad ne. To hlavní, na co jsem se v tu chvíli soustředil, bylo, abych nabral zpět svou ztracenou kondici a byl plně připraven. V utkání s Galaxy, jsem se necítil úplně nejlépe, protože to byl můj první zápas a já jsem před tím trénoval jenom tři dny. Ale o tom je předsezónní příprava a tyhle zápasy tu jsou od toho, abychom se dostali zpět do dobré kondice. Mou hlavní prioritou, v kterou doufám, je odehrát co nejvíce minut v přípravě, jelikož chci být s blížícím se začátkem nové sezóny připraven a budu se snažit, abych vše stihl do16. srpna/august [kdy začíná Premier League].

Byl jsi spokojen s tím, co jsi během tohoto přípravného zápasu předvedl, vzhledem k tomu jakou roli jsi na hřišti dostal a jaké instrukce jsi měl plnit?

Asi bych mohl být ještě spokojenější. Nemyslím si, že s LA Galaxy to byl můj nejpovedenější poločas, který jsem odehrál. Vím, že některé věci mohu dělat lépe, než doposud a jsem si jistý, že také budu. Nebudu se za to omlouvat, protože to prostě bylo teprve mých prvních 45 minut. Ale bylo fajn hrát před mým novým šéfem a stejně tak před ním i trénovat. Každý se snaží dokázat, že si zaslouží své místo v základní sestavě.

Vaše zápasy jsou stále větší v závislosti na protivnících, které vás čekají – jak se těšíš na to, až si zahraješ proti čerstvým mistrům Evropy?

Já osobně se na to těším opravdu hodně. Vzhledem k tomu, že se jedná o předsezónní turné, jsou týmy, proti kterým hrajeme, neuvěřitelné. Řím a Inter to jsou dva velké kluby, ale myslím si, že už před Tour se každý nejvíce těšil na souboj s Realem Madrid. Vidíte na vlastní oči jejich největší hvězdy, které mají v mužstvu, a bude skvělé, že si proti nim budu moct zahrát i já a uvidím, jak se mi bude dařit.

Trénuješ s hvězdnými hráči každý den, což je jistě dobrá příprava na takové zápasy…

Ano, myslím si, že tohle mi dost pomůže. Je to stejné, jako když jsem se dostal do národního mužstva Anglie. Trénoval jsem s nejlepšími hráči z celé země. Nebylo to sice na moc dlouhou dobu, ale bylo to dostatečně dlouho na to, abych si uvědomil skutečnost, že přesně tohle bych chtěl jednou dělat. Je paráda být tady a trénovat s těmi nejlepšími hráči každý den, protože si jsem jistý, že to bude mou hru jen a jen zdokonalovat.

Teprve před dvěma lety jsi zažil svůj debut za Southampton, cítíš tedy, že tvá cesta do United se dá nazvat raketovým růstem nebo se jednalo o přirozený krok v tvém vývoji?

Z mého pohledu je to nyní spíše přirozený vývoj, protože to celé přicházelo už delší čas. Věděl jsem, že se o mě United zajímali a přestoupit k nim bylo něco, co jsem chtěl udělat ještě před tím, než odletím do Brazílie na Mistrovství světa. Ale to se nakonec nestalo, takže jsme to všechno řešili až poté, co jsem se vrátil. Pak jsem měl asi týden na to, abych znovu popadl dech, popřemýšlel o Mistrovství světa, a pak už jsem se začal dívat vpřed na nadcházející sezónu. Bylo pro mě důležité si po tom všem sednout a přemýšlet o všech těch věcech. Byly to mimořádné dva roky a nemohl bych nic z toho udělat bez mé rodiny. Oni byli po celou dobu velkou částí mých rozhodnutí a stáli při mně. Já jsem se činil na hřišti, ale byla to má rodina, která kvůli mně často cestovala a hodně mě podporovala jak při trénincích, tak i při zápasech. Je to něco, za co jim děkuji a oni to vědí. Byly to vlastně bláznivé dva roky a nyní už se prostě těším na to, až si zahraju za Manchester United a zase se to všechno rozjede.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!