30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Review: Manchester United – Inter Milán

Rudí ďáblové změřili ve třetím přípravném utkání na svém Tour po USA síly s italským Interem Milán. Byl to pro nás zároveň druhý match v rámci turnaje International Champions Cup. V podstatě po celý duel byli lepším týmem Rudí ďáblové. Byli to oni, kdo diktoval tempo hry, držel míč častěji na kopačkách a snažil se útočit. Přes to, že jsme si vytvořili více příležitostí a byli nebezpečnějším celkem, dokázal Inter svou velmi dobře pracující obranou veškeré ataky odvrátit, a protože toho on sám moc nevymyslel, svítili po základní hrací době na ukazateli skóre 0:0 a na řadu přišly penalty. Jediným neúspěšným střelcem byl Andreolli, a protože všech pět Rudých Ďáblů proměnilo, vyhráli jsme v penaltovém rozstřelu 5:3.

Inter-Milan-vs-Manchester-United-in-Washington-TICKETS-600x600

Příprava se zatím vyvíjí podle plánu a příznivci našeho klubu v USA mohli navíc na vlastní oči vidět dvě výhry svého milovaného týmu. Na výprask 7:0, který v Los Angeles Ďáblové uštědřili tamnímu celku LA Galaxy, navázali v Denveru výhrou 3:2 nad AS Řím. Další zastávkou Manchesteru United bylo hlavní město USA Washington D. C., které bylo dějištěm našeho třetího přípravného zápasu proti Interu Milán.

Svěřenci Waltera Mazzarriho se budou po letech snažit zaútočit na nějakou trofej, která jim už tři roky uniká. V uplynulém ročníku pátý celek nejvyšší italské soutěže totiž nedosahuje uspokojivých výsledků a vzhledem k umístění v tabulce si nezahraje ani Ligu mistrů. Tým doznal od úspěchů José Mourinha značnou obměnu, od roku 2010 se v podstatě buduje od začátku a jeho tvář se úplně změnila. Neznámá jména jsou postupně doplňována o známé tváře, ale svou šanci dostávají také mladíci, které na San Siro přivedli skauti milánského velkoklubu z celého světa. Zajímavostí je, že největší zastoupení v mužstvu mají Argentinci a naopak rodilých Italů zde najdeme jen hrstku.

Faktem ale zůstává, že se ambiciózní Inter snaží dostat do herní pohody už během léta, aby se mohl se startem nového ročníku vydat na cestu za dalším vysněným titulem, jelikož účast v Evropské lize určitě není to, z čeho by byli fanoušci vysloveně nadšení. K zápasu se proto přistupovalo se vším vážností a rozhodně se nedalo čekat, že nás bude silný italský celek nějakým způsobem šetřit. Čekala se spíše taktická bitva, než otevřený fotbal a gólové hody.

8F274A1675DD48B8878E717F44C59F26.ashx

Hlavním trhákem pro fans United byla pochopitelně přítomnost Nemanji Vidiče v týmu Interu, kam bývalý kapitán United po poslední sezóně zamířil. Legendární stoper má Nerrazzuri jistě co nabídnout a jeho kvality se v Serii A nepochybně neztratí. Očekávalo se, že Vidič nastoupí proti svým bývalým spoluhráčům v základní sestavě.

Hráči pokračují v nabírání kondice a vštěpování si novým taktických metod od Louise van Gaala a jeho kolegů. Další italský soupeř z kategorie těch kvalitních tak byl dalším dobrým zpestřením před novou sezónou. Do hry měl podle informací konečně zasáhnout i dosud nevyužitý Wilfried Zaha, zatímco Rafael se definitivně přesouvá zpět do Manchesteru, kde bude léčit svá poraněná třísla, aby byl urychlen jeho návrat na trávník.

Louis van Gaal avizoval už na tiskových konferencích, jaké rozestavení hodlá použít a také tak učinil. Ve formaci 3-4-1-2 vyběhl tým na hřiště v tomto složení. V bráně začal Lindegaard, stoperské trio vytvořili Smalling, Jones a Evans. Čtyřčlennou zálohu vyplnili zprava Valencia, Fletcher, Herrera a Young. Před nimi hrál na podhrnu Mata, který kryl záda útočníkům Rooneymu a Welbeckovi. Kapitánskou pásku United měl na levé paži Darren Fletcher.

Večerní zápas se hrál ve Washingtonu D.C (stát Maryland) na stadionu FedEx Field. V hlavním městě USA vládlo o poznání příjemnější počasí. Obloha byla vyjasněná; teplota 21 C°

Před utkáním proběhlo mimo jiné setkání dvou nesmrtelných klubových legend a oddaných fotbalistů. Na jedné straně to byl Ryan Giggs, na druhé Javier Zanetti.

BtvvzmBIgAAVf5y.png large

Samotnému zápasu pak tradičně předcházel krátký ceremoniál, při kterém byly představeny oba týmy představeny fanouškům, kteří už se nemohli dočkat výkopu. Náš tým nastoupil poprvé v nových modrých dresech, které byly představeny teprve včera, Inter hrál v netradiční bílé.

 

2new_review_button_prvni_polocas shit

Na tribunách byste hned pár desítek neobsazených sedadel bez problému napočítali, ovšem na celkové kulise to vůbec nebylo znát. Diváci se dobře bavili už před výkopem, o který se postaral Američan Edvin Jurisevic. V opatrném začátku mužstva často střídala u míče, avšak nastoleno bylo vysoké tempo a týmy se do sebe pustily, jak se patří. V 11‘ jsme měli první velkou možnost. Po rohovém kopu Maty z levé strany, se k míči dostal před bránou Jones, který se šikovně zbavil svého strážce, předvedl pěknou rybičku a hlavou mířil dolů k pravé tyči, ovšem Handalovič dokázal s pomocí brankové konstrukce balón vyrazit a obrana jej poté před Evansem odkopla do bezpečí. Na konci 14‘ skončila Jonathanova Youngem sražená střela rohovým kopem a po centru Doda, mířil hodně nad Vidič. Nikdo nic nevypouštěl a hrálo se za plného nasazení. Důsledkem toho byla v 16‘ žlutá karta pro Valenciu za faul na Doda. Po následném přímém kopu si na míč v pokutovém území United naskočil Ranocchia, ale mířil nad břevno. V 18‘ zkusil zpoza šestnáctky vystřelit Rooney, avšak přestřelil. S balónem u nohy jsme častěji viděli naše hráče, kteří to zkoušeli rozvážně a nikam se zbytečně nehnali, za to soupeř se prezentoval přímočařejším fotbalem a po zisku balónu vyrážel vpřed. Byl to zatím dosti vyrovnaný zápas, bez větších šancí, a poté co se mužstva oťukala, jsme sledovali víceméně nezáživný boj o střed pole. Prim hrály zodpovědné defenzivy a taktická vyčkávaná příliš líbivý fotbal nenabízel. Nikdo nechtěl udělat chybu. Po klidnější pasáži, se s blížícím se závěrem úvodní pětačtyřicetiminutovky začal tempo opět zvyšovat. Ve 38‘ předvedli Red Devils nádhernou souhru, jenž finišovala Rooneyho nabídkou pro volného Matu ve vápně, který ještě cpal přihrávku před bránu, ale asi by udělal lépe, kdyby zakončil sám. Ve 40‘ to zkoušel ze střední vzdálenosti Mata, jehož rána minula pravou tyč. United kontrolovali tempo zápasu a Interu, jak se zdálo, hra bez míče nijak nevadila, protože jeho pozorná obrana držela pevně a s úspěchem odrážela veškeré naše ataky. V prvním dějství jsme gól neviděli, a tak se šlo do šaten za stavu – 0:0

Byla za námi vcelku nudná první půle. United měli více ze hry i vyšší držení míče, avšak ani to k nějaké vážnější šanci nevedlo. Milánští vsadili spíše na hru na protiútoky, než aby sami převzali iniciativu a určovali tempo a zaměřili se hlavně na defenzivní činnost. Mohli jsme tak jen doufat, že padnou nějaké góly, které by hru dozajista oživily.

 

3new_review_button_druhy_polocas shit

Jak už se to stalo zvykem, vyměnil Van Gaal po přestávce prakticky celou sestavu. Tentokrát udělal osm změn. Z původní jedenáctky zůstali na hřišti pouze Fletcher, Young a Evans. Na hrací plochu se tak dostali čerství hráči Shaw, Blackett, M. Keane, Cleverley, Nani, Kagawa, Zaha a do brány si stoupl de Gea. Také Mazzarri udělal několik změn. I na začátku druhé půle byli herně lepší Rudí ďáblové a obraz hry se moc nezměnil. V 50‘ centroval zleva do pokutového území Shaw, avšak míč byl sražen na rohový kop, po kterém hlavičkoval nad bránu Evans. V 55‘ se po Naniho přihrávce, hnal středem pole na bránu Zaha, ale od míče byl včas odzbrojen Ranocchiou. Z následného rohu nevzniklo nic nebezpečného. Boj o střed hřiště, ve kterém měli navrch United, pokračoval a oba gólmani se nejvíce činili ve chvílích, kdy pomáhali s rozehrávkou. V 61‘ zavezl balón po pravé straně Nani, kterému vzápětí šikovně narazil Kagawa, ale Naniho následná rána skončila vedle levé tyče. Red Devils měli rozhodně více chuti k útočení a snažili se něco vymyslet rychlou hrou po křídlech, defenziva Interu však pracovala znamenitě. V 64‘ milánští čtyřikrát střídali. Na plac se podívali Laxalt, Nagatomo, Taider a do brány si stoupl Carrizo. Nápor Devils narůstal a začalo se hrát na jednu bránu. V 71‘ doputoval Youngův centr až ke Cleverleymu, jenž vypálil zpoza vápna z první, ale nesklopil dostatečně nárt a balón tak skončil mezi diváky. V 72‘ Inter Milán znovu střídal. Hřiště za mohutného potlesku opustil Vidič, který přenechal svůj post Andreollimu. Na začátku 75‘ měli Devils další dobrou možnost. Fletcher vybídl k zakončení ve vápně Naniho, kterého však vychytal brankář a Kagawova následná dorážka byla včas zablokována. V 77‘ van Gaal překvapivě vystřídal Naniho, který přepustil místo Chicharitovi. I v závěru utkání hře dominovali Red Devils, jenže soupeř výborně bránil, hrál důsledně a včas přistupoval k hráči s míčem, takže bylo velmi složité se prokombinovat do nějaké šance. Zaha ani Cleverley penaltu nevybojovaly, a tak se vše schylovalo k tomu, že na pokutové kopy přeci jen dojde, pokud by match skončil remízou. V 83‘ si van Gaal neodpustil své poznámky směrem k rozhodčímu, po dalším zákroku na Cleverleyho. Sice se jednalo o přátelský zápas, ale atmosféra v závěru houstla, ke slovu se dostávaly emoce, a bylo vidět, že nikdo nechce za žádnou cenu prohrát. V 85‘ přišlo další střídání našeho soupeře. Místo Jonathana naskočil Guarin. Následně zahrával Inter přímý volný kop po faulu na Chicharita, do balónu se opřel nový muž na hřišti Guarin, jehož prudkou přímou ránu pod břevno de Gea fantastickým zákrokem vyrazil na rohový kop. V 88‘ byl žlutou kartou potrestán Andreolli, za faul na Cleverleyho. Tyto nedovolené zákroky tempu hry jenom napomohly. Na začátku 90‘ se z pravé strany šikovně prodral do vápna Zaha, jenže jeho zakončení k bližší tyči nebylo přesné. Ve druhá části duelu se nastavovaly dvě minuty. Ty už ale nic závratného nepřinesly a tak musely o vítězi rozhodnout penalty. Po 90 minutách hry bylo utkání nerozhodné – 0:0

 

10new_review_button_penalty shit

Pokutové kopy zahájili United, za které si jako první postavil balón Young, jenž svou přesnou střelou poslal svůj tým do vedení – 1:0

Za Inter Milán šel první na řadu Guarín, který naprosto přesnou ranou k levé tyči vyrovnal na – 1:1

Ve druhé sérii si vzal penaltu na starost Chicharito, který poslal Carriza na druhou stranu a svou střelou doprava zvýšil na – 2:1

Druhou penaltu soupeře kopal M‘Vila, jenž napálil míč pod břevno. De Gea sice uhodl směr na střely, ale nedosáhl na ni – 2:2

Na straně United pokračoval jako třetí v pořadí Cleverley, jehož projektil umístěný doprava, zvýšil stav na – 3:2

Dále to byl Taider, jehož přízemní rána doleva překonala de Geu a tak bylo znovu srovnáno – 3:3

Čtvrtou sérii načal za Red Devils Kagawa, jenž zakončil s přehledem, poslal gólmana na druhou stranu a střelou doprava nezaváhal – 4:3

Andreolli byl čtvrtým střelcem Interu a prvním, který zaváhal. Jeho tvrdou ránu do středu brány totiž zastavilo břevno! Na řadu šli tedy znovu Devils za stavu – 4:3

Pátým exekutorem Rudých ďáblů byl Fletcher, který mohl rozhodnout a jako pravý kapitán také tak učinil. Fletcher zamířil k levé tyči, což Carrizo vystihl, ovšem jeho rána byla natolik přesná, že skončila v síti. Bylo dobojováno. Manchester United remizoval s Interem Milán 0:0 a o svém vítězství rozhodl v penaltovém rozstřelu, který vyhrál – 5:3

 

4new_review_button_sestavy shit

Základní sestava Manchesteru United: Lindegaard (46‘ de Gea) – Smalling (M. Keane), Jones (46‘ Blackett), Evans – Valencia (46‘ Shaw), Fletcher, Herrera (46‘ Cleverley), Young – Mata (46‘ Kagawa) – Rooney (46‘ Zaha), Welbeck (46‘ Nani (77‘ Chicharito))

Lavička: De Gea, Amos, Johnstone, M. Keane, Blackett, Shaw, Cleverley, Nani, Kagawa, Zaha, Lingard, W. Keane, Wilson

Základní sestava Inter Milán: Handanovič (64‘ Carrizo) – Ranocchia, Vidič (72‘ Andreolli), Juan – D‘Ambrosio, Kuzmanovic, Dodo – Johathan (85‘ Guarin), Krhin – Icardi

Lavička: Carrizo, Berni, Andreolli, Nagatomo, Schelotto, Kovacic, Guarin, Obi, Taider, M’Baye, Silvestre, Puscas, M’Vila, Laxalt, Bonazzoli

 

5new_review_button_statistika shit

Bez gólu

Žluté karty: Manchester United – 16‘ Valencia

Inter Milán – 88‘ Andreolli

Hlavní rozhodčí: Edvin Jurisevic (USA)

Návštěva: 61 238 diváků

 

8new_review_button_zaver shit

Sice až na penalty, ale přeci jen jsme našeho protivníka porazili a zaznamenali tak třetí vítězství v řadě. V zápase s Interem Milán jsme ovládli střed pole a měli výrazně vyšší procento držení míče. Měli jsme také více ze hry, byli nebezpečnějším a lepším týmem a tlačili se vpřed, ovšem ani tato aktivita a pozitivní statistiky nám kýžený gólový úspěch nezaručily. Sledovali jsme duel hraný ve vysokém nasazení a za plné koncentrace na obou stranách. Bylo vidno, že týmy k utkání přistoupily vskutku zodpovědně a zadarmo si nic nedarovaly. Italský protivník na nás vyrukoval s velmi dobře fungující obranou, kterou bylo těžké překonávat. To se našim hráčům několikrát povedlo, jenže žádná výrazná šance z toho ani v jednom případě nebyla. Inter se nikam nehnal a ani tvořit hru se mu moc nechtělo. Tempo zápasu jsme tedy určovali hlavně my, jenže ani zvýšená ofenzivní snaha ve druhé půli nikam nevedla. Viděli jsme za to mnoho soubojů a ostrých zákroků na obou stranách a nouze tudíž nebyla o žluté karty. Poměrně nudný průběh tohoto klání nechával oba brankáře víceméně bez práce a góly tak padaly až v penaltovém rozstřelu. Za Inter neproměnil ve čtvrté sérii Andreolli, který trefil břevno a vítězný pokutový kop zařídil kapitán Fletcher. United mají za sebou vcelku povedené představení ozdobené několika individuálními výkony. Škoda, že nebyly podrženy nějakými góly, protože ty byly to jediné, co nám scházelo k plné spokojenosti. Celých 90 minut odehráli pouze Fletcher, Young a Evans, takže nějaké bližší hodnocení přenechám svým kolegům. V našem podání jsme viděli dobrou souhru a několik pěkných kombinací, kompaktní a dnes prakticky bezchybnou defenzivu. Můžeme mít radost ze skvělé spolupráce, avšak postrádali jsme ještě větší snahu o útočení a větší dravost. Manchester United s Interem Milán na washingtonském hřišti FedEx Field remizoval 0:0 a následně vyhrál v penaltovém rozstřelu – 5:3

 

7new_review_button_dalsi_zapas shit

Čtvrtým utkání na Tour v USA bude pro místní fanoušky asi nejzajímavějším střetnutím a očekává se, že bude vyprodáno. United se totiž utkají na Michigan Stadium s Realem Madrid. Španělský velkoklub v létě mohutně posiluje už tak hvězdami přesycený kádr, avšak ne všichni hráči Realu stihli k některému ze zápasů nastoupit a uvidíme tedy, jak silná sestava proti nám bude hrát. Proti svěřencům Carla Ancelottiho nás každopádně čeká prestižní duel , který je naplánován na 2. srpna/august a začít by měl ve 22:06 našeho čili středoevropského letního času (SELČ).


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!