04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Johnstone cítí, že je připraven

09F28C80904F4F5095FD2B3B23C90FBD.ashxTalentovaný Sam Johnstone, který byl díky hostování v uplynulé sezóně obohacen o cenné zkušenosti, cítí, že je stále dostatečně mladý na to, aby se pokusil vybojovat své místo v Manchesteru United. Mladý gólman hovořil o tréninkovém procesu, novém trenérovi brankářů, ale vrátil se i do uplynulé sezóny, jejíž většinu strávil na hostování.

21letýJonhstone je jedním ze čtyř gólmanů, které s sebou vzal Louis van Gaal na Tour 2014. Sam dostal svou první příležitost v utkání s AS Řím, kde nastoupil do prvního poločasu a míč za svá záda nepustil. Jak sám řekl, je rád, že může být opět s týmem a v jeho zájmu je, aby se během přípravy naučil co nejvíce nových věcí od trenéra Franse Hoeka.

„Je fajn být zase zpátky. Je hezké mít přestávku a užívat si volna, ale brzy vám fotbal začne chybět a začnete myslet na nový začátek sezóny. Předsezónní příprava je vždycky vcelku těžká, ale myslím si, že je každý rád, že je zpět. Období před sezónou je náročné. Musíte znovu začít od běžných věcí a postupně nabrat zpět kondici a dělat základní a jednoduché věci, které jsou mnohem namáhavější, když jste třeba měsíc nic nedělali. Jsou to věci, které vám během sezóny přijdou jako samozřejmé a děláte je automaticky, ale v tomto čase, kdy probíhá příprava, vám to dá pořádně zabrat!“

Dále redaktory zajímalo, jak se Samovi spolupracuje s novým koučem gólmanů, Holanďanem Fransem Hoekem.

„Slyšel jsem o něm jenom samé dobré věci. Jsem si jistý, že tu není náhodou. Určitě nás něčím novým obohatí a přinese nám něco jiného. Stále v sobě vidím mladého brankáře, takže je pořád čas pokusit se adaptovat. Ještě nejsem připraven jít si sám svou cestou, a doufám, že se toho od Franse hodně naučím. Spoustu mi toho dali Eric Steele a Chris Woods, ale vím zcela jistě, že i Frans mě spoustu věcí naučí a pomůže mi se zdokonalit.“

Jonhstone byl v uplynulé sezóně dvakrát na hostování. Nejprve zkoušel štěstí v Yeovilu Town a následně v Doncasteru Rovers, což mu dodalo mnoho nových poznatků a zkušeností, které jej posunuly o level výše.

„To první hostování nedopadlo vůbec dobře,“ připomíná Sam své smolné období. „Zranil jsem se totiž při rozcvičce hned před svým prvním zápasem, musel jsem se vrátit do United, a poté jsem musel být trpělivý. Byl jsem napsaný na soupisce pro Ligu mistrů, a kdybych naskočil do nějakého zápasu, už bych znovu hostovat nemohl. Pak ale přišel leden/januar a naskytla se mi možnost zkusit to v Doncasteru.

„Připsal jsem si 18 startů v Championship. Byly to pro mě zcela jiné zkušenosti, jelikož tento tým bojoval o záchranu ve spodku tabulky. Opravdu jsem si myslel, že bychom mohli sestupu uniknout, ale v posledním zápase sezóny, se nám to naneštěstí nepodařilo, i když to bylo jen o vlásek. Ovšem bylo to pro mě zase něco nového a získal jsem další cenné poznatky.“ (pozn. red – Doncaster v posledním zápase prohrál na hřišti Liecesteru 1:0 a Birmingham v nastaveném čase vyrovnal na 2:2 proti Boltonu, což mu díky lepšímu skóre na postup na úkor Doncasteru, s nímž získal shodně 44 bodů, stačilo)

„Největší věc, kterou jsem si z tohoto hostování odnesl, byla zkušenost. Hrálo se týden doma a týden venku, což bylo skvělé a hrát za tým ze spodu tabulky bylo hodně odlišné pro brankáře United. Dokonce i v rezervních týmech jsme obvykle vyhrávali a bojovali o trofeje, takže bylo opravdu zajímavé okusit i opačnou stranu mince.“

„Měl jsem hodně co dělat v každém zápase, který nebyl vždy takový případ, jako když hrajete za United. Postavilo mě to před úplně jiné situace – na příklad jsem byl pod neustálým tlakem. Nic se nevyrovná tomuto pravému anglickému fotbalu. Skutečně jsem si to užil. Máte za sebou velkou spoustu fanoušků a plné tribuny, pro které hrajete a musíte, ze sebe dostat to nejlepší. Bylo to skvělé období, během kterého, jsem se toho hodně naučil,“ ukončil své povídání o působení v Doncasteru Johnstone.

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!