30/07/2021

Manažér pred zápasom s AS Rím

Louis van Gaal na predzápasovej tlačovej konferencii potvrdil, že Rafael do zápasu proti AS Rím v rámci International Champions Cupu v Denveri nezasiahne.

4C19E1AEF38E4707BA6D0C2BC10C0B0F

Mladý Brazílčan bol z piatkového tréningu nútený odstúpiť kvôli nepríjemným problémom s trieslami. Manažér teda na otázku novinárov, kto do hry proti talianskym gigantom nenastúpi, odpovedal, že týmto hráčom bude Rafael.

„Budeme musieť počkať a potom uvidíme. Jedno je však isté, do zápasu proti Rímu nezasiahne.“

Van Gaal priznal, že plánuje do zápasu na Sports Authority Field nastúpiť s dvomi úplne odlišnými mužstvami a taktiež povedal, že je veľmi spokojný s prístupom hráčov na jeho nové tréningové metódy.

„Hráči novým informáciám, ktoré im hovoríme, načúvajú veľmi dôsledne a to je veľmi dôležité. Chcú filozofiu, ktorú do nich vrývame, pochopiť. My musíme len počkať a potom uvidíme, ako sa to bude vyvíjať. Ráno hráči absolvovali veľmi zlý tréning, ale dnes, keď hrali 11 na 11 výborne držali loptu. Akonáhle získali loptu, na ihrisku sa roztiahli a v momente, ako loptu stratili, ihrisko zasa zúžili. Každý jeden deň vidím zlepšenie, ale taktiež vidím zanedbané aspekty hry. Na tom už ale pracujeme. Je ale až neuveriteľné, že zápas odohráme o druhej hodine miestneho času [14:00], takže sa tomu budeme musieť prispôsobiť.“

„Všetci hráči, ktorých máme k dispozícií, odohrajú 45 minút s výnimkou Toma Cleverleyho a Tylera Blacketta. Títo hráči odohrajú 90 minút a myslím, že to bude pre nich veľmi ťažké. Máme dostatok hráčov, ktorých môžeme rozdeliť na každý polčas. Dúfam však, že hráčom bude umožnená prestávka na občerstvenie. Ak nie, rozhodcu presvedčím, aby tak urobil. Presne to isté som urobil na Majstrovstvách Sveta v Brazílií. Čo sa týka taktiky na zápas, pred zápasom musíte zobrať do úvahy vlastnosti súpera a svojmu tímu musíte dať určitý systém. Práve z toho dôvodu sme dnes trénovali s jedenástimi hráčmi, ktorí hrali ako Rím a s jedenástimi hráčmi, ktorí hrali ako United. Všetko je to o systéme.“