15/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mata: Herrera může být hvězdou

Juan Mata vyzdvihl po přátelském zápas s LA Galaxy svého nového spoluhráče Andera Herreru, přičemž nezapomněl dodat, že se může jeho reprezentační kolega stát velice vlivnou hvězdou týmu.

Herrera byl jedním ze dvou hráčů, kteří odehráli celý zápas, v němž United nedali Galaxy nejmenší šanci a rovněž to byl právě on, kdo byl hlavním strůjcem tohoto debaklu. V druhé půli pak dvěma precizními přihrávkami dokázal vybídnout ke skórování Ashleyho Younga a cena pro muže zápasu tak skončila právě v rukou mladého Španěla. Výkon nové posily pak nezapomněl pochválit ani bývalý spoluhráč ze španělské jednadvacítky Juan Mata.

 

Vedl si skvěle,“ řekl Mata pro manutd.com. „Znám ho už z dřívějška, kdy jsme spolu hrávali ve španělské jednadvacítce a tak z něj mám velkou radost. Jsme sehraní jak na trávníku, tak i mimo něj a věřím, že nám tuto sezonu toho ještě hodně ukáže.“

 

Manchester United vstoupil do utkání s pro něj netradiční taktikou 3-5-2, kterou má však ale dvaašedesátiletý manažer Louis van Gaal velmi dobře propracovanou, jelikož právě s tímto systémem dovedl holandský výběr na Mistrovství světa k bronzu. I přes skutečnost, že na tento systém Mata se svými spoluhráči není zvyklý, považuje utkání s LA Galaxy za velmi dobrý začátek.

 

Pochopitelně jsme s výsledkem náramně spokojeni, ale jen to jen první krok,“ řekl Mata. „Někteří hráči trénovali pouze tři nebo čtyři dny, takže nejsme ještě úplně fyzicky ani psychicky připraveni. Přesto si však myslím, že jsme nový systém správně pochopili. Byl to pro nás skvělý zápas. Manažer po nás chtěl, ať rychle posouváme míč ve středu hřiště, sledujeme všechny možnosti, které se naskytnou a ať využíváme také stran hřiště. Tohle také budeme neustále zkoušet.“

 

Další utkání odehrají Rudí ďáblové s AS Řím, přičemž výkop utkání je stanoven na sobotu 26. 7. v 22:06 středoevropského času.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!