01/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Robin van Persie se těší na dovolenou

Hráč Manchesteru United, Robin van Persie, si vychutnává vyhlídky na dovolenou po náročném Mistrovství světa, kterého se zúčastnil s Holandskem.

Nizozemský střelec nastoupil v šesti zápasech ze sedmi, vsítil čtyři branky a se svým týmem skončil na třetím místě. Van Persie měl na konci sezóny 2013/14 šestitýdenní pauzu kvůli vymknutému kolenu, podobně se mu vedlo i v prosinci a lednu, kdy nemohl hrát díky problémům se stehenním svalem. V Premier League tak nastoupil do 21 zápasů, v nichž se mu podařilo vstřelit 12 gólů. Příští měsíc mu bude 31, takže potřebuje „dobít baterie“, zatímco jeho spoluhráči budou na předsezónním turné v USA.

 

„Potřebuji tak třítýdenní pauzu,“ řekl van Persie.

 

„Mistrovství světa bylo velmi vyčerpávající. Dal jsem do toho všechno v každém zápase a nic mi už nezbylo. Pracovali jsme opravdu na doraz a teď jsme jako citróny, ze kterých se vymačkala všechna šťáva.“

 

Louis van Gaal, který jen vymění Holandsko za Manchester United, řekl: „Robinovi se před finálovými zápasy vrátila kondice do stavu, v němž přijel na mistrovství.“

 

„Když vezmete v úvahu, jak daleko došel a čeho všeho dosáhl, musíte mu vzdát ty nejvyšší komplimenty.“

 

Van Persie by mohl nastoupit do přátelského utkání proti Valencii, které se odehraje 12. srpna, ovšem pokud se bude cítit fyzicky připravený. United jinak odstartují novou sezónu Premier League v sobotu 16. srpna v domácím zápase proti Swansea.

 

zdroj: skysports.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!