30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal udělal na Giggse dojem

Ryan Giggs odhalil několik podrobností z jeho prvního setkání s van Gaalem poté, co byl holandský stratég jmenován novým manažerem United. Při této schůzce jej van Gaal mimo jiné požádal, zda by se stal jeho asistentem na Old Trafford.

Giggs po skončení minulé sezóny definitivně pověsil kopačky na hřebík a rozhodl se, že se bude naplno věnovat trenérské činnosti. K radosti všech si jej za svého asistenta vybral van Gaal, což legenda United s nadšením přijala. Všichni se následně shodli na tom, že to byla jednoznačně správná volba. Kdo jiný ostatně zná prostředí v United a v šatně hráčů lépe, než Giggs? Právě on bude van Gaalovou pravou rukou a nejužitečnější rádcem při jeho působení na Old Trafford, jehož začátek se už kvapem blíží.

 

Během tiskové konference, která byla součástí zahájení akce REUNITED 14, jak byl nazván předsezónní přátelský zápas, ve kterém na Old Trafford United přivítají 12. srpna/augusta Valencii (což bude zápas, kdy se Red Devils představí poprvé v Divadle snů pod vedením van Gaala – pozn. red.), odpovídala legenda Rudých ďáblů na otázky, které se týkaly jeho prvního střetnutí s van Gaalem či dojmů z účinkování Holandska na Mistrovství světa.

 

„Když jsme se na konci uplynulé sezóny sešli, probrali jsme stručně na příklad věci týkající se hráčů, kteří jsou v týmu, řekl mi, kteří z nich se mu líbí, ale přišla řeč také na ty, kteří by mohli přijít. Dva z nich už k nám přestoupili. Během Mistrovství světa je vždycky těžké vyjednávat přestupy, protože mnoho hráčů, o které se zajímáte, mohou být stále součástí Světového šampionátu anebo pro ně turnaj už skončil, což pro ně znamená dovolenou a odpočinek od fotbalu. Nejsem si jistý, kolik hráčů ještě přijde. Budeme si muset počkat a uvidíme,“ začal Ryan, který nechtěl být ohledně přestupových cílů konkrétní.

„Odletěl jsem za ním a strávil jsem s ním jen pár hodin. Probrali jsme hráče, kteří byli v tomto klubu, povídali jsme si o těch, kteří by mohli odejít, ale i o těch, kteří by k nám mohli přestoupit. Má návštěva pro mě byla jakýsi průzkum. Chtěl jsem zjistit, jak pracuje, co se mu líbí a poskytnout mu informace o čemkoliv, co o Manchesteru United možná ani neví. Věděl toho hodně, což se dalo očekávat. Ale snažil jsem se, abych mu pomohl i s každou sebemenší maličkostí. Příliš jsme neřešili, co se stalo v minulé sezóně.“

 

Giggs se rozpovídal, a tak na sebe další otázky nenechaly čekat.

 

„Louis má jasnou filozofii a této filozofie se také drží. Z převzetí Manchesteru United nemá žádné obavy. Těší se na to a chce si to vychutnat. Byl v Bayernu či Barceloně, takže už ví, jaké to je vést velkoklub. Samozřejmě, z mého pohledu je tím největším ze všech Manchester United.“

 

„Co se týče této výzvy, tak z ní vůbec nemá strach. Nijak ho neděsí skutečnost, že se ujme kormidla United, spíš naopak se toho už nemůže dočkat. Má dostatek zkušeností k tomu, aby mohl tuto práci dělat a dělat ji dobře. Snadné to ovšem mít nebude, to je jasné. Premier League jako takovou je těžké vyhrát, ale to je přesně to, o co se budeme snažit. Já osobně jsem byl nadšený z toho, jak byl přímý a vystižný. Mluvil stručně a jasně a dal mi najevo, co očekává od zaměstnanců, trenérského personálu a od hráčů.“

 

Poté přišly na řadu otázky týkající se Mistrovství světa, kde Nizozemsko pod vedením van Gaala v semifinále narazilo na Argentinu. Po taktické bitvě svítil na ukazateli skóre bezgólový výsledek a o postupujícím musely rozhodnout penalty. Ty zvládlo lépe mužstvo okolo Lionela Messiho, které si o titul zahraje s Německem. Dramatickou podívanou sledoval i Giggs, který v tomto duelu držel palce Oranjes a soucítí tudíž se zklamaným van Gaalem, jehož tým se finále neprobojoval a čeká jej klání „pouze“ o třetí místo s domácí Brazílií.

 

„Bylo zklamání sledovat je včera v noci, jak jim finále nakonec uniklo, ale i tak to pro něho byl fantastický turnaj. Začal výsledkem, který nikdo nepředpovídal. Ten výsledek 5:1 proti Španělsku byl možná nejlepší výkon celého turnaje. Pochopitelně muselo být úžasné tento zápas sledovat i pro fanoušky United a stejně tak i pro hráče, kteří mohli vidět, co dokáže.“

„Pro každého je to vzrušující. Neustále mění formace a pozice jednotlivých hráčů. Hraje si se sestavou a nebojí se využít mladé hráče. Dostat se do semifinále Mistrovství světa je podle mě skvělý úspěch. Už jen dostat se ze skupiny, ve které byl, byl sám o sobě úspěch, takže jsem si jistý, že bude spokojen s tím, jak daleko se dostal,“ uzavřel 40letý Giggs své povídání o van Gaalovi.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!