03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Van Gaal vyhlíží Kostariku

Trenér holandského národního výběru Louis van Gaal tvrdí, že on a jeho svěřenci Kostariku v sobotním zápase rozhodně nepodcení.

Po tom, co už v prvním zápase dokázali hráči ze země tulipánů znemožnit úřadující mistry ze Španělska, stali se spolufavority na zisk titulu, což také potvrdili samotným postupem ze skupiny a vyřazením Mexika v rámci osmifinále.

 

Na druhé straně Kostarika si svůj postup vybojovala až v nastaveném čase v zápase s Řeckem a jejich celková osmadvacáté pozice v žebříčku FIFA je jednoznačně staví do role outsidera. Van Gaal ale přesto odmítá jakékoliv tvrzení o tom, že jeho tým už je jednou nohou v semifinále.

 

Podívejte, holandská média si myslela, že už po prvním zápase budeme na ručník, takže upřímně nechápu, jak nás teď mohou označit za favority,“ řekl van Gaal. „Jsme tým utvořený z velké části ze skromných hráčů, kteří tak vytvářejí dobrého týmového ducha. A právě toto nás vedlo k vítězstvím. Ale Kostarika je hodně kvalitní tým, jinak by se přece nedostali do čtvrtfinále.“

 

Van Gaal také vyvrátil jakékoliv fámy o tom, že útočník United Robin van Persie by mohl být zraněný. Tvrdí, že jeho střídání patnáct minut před koncem mělo čistě taktické důvody.

 

Toto střídání jsem učinil z taktických důvodů. Nezapomínejme, že se před mistrovstvím k týmu připojil po zranění a tak hrát v těchto podmínkách celých devadesát minut, je pro něj obtížné. A kromě toho, trenér chtěl vyhrát, tak zkrátka udělal střídání, která k tomu byla zapotřebí. Nic víc, nic míň.“

 

Ke zkušenému trenérovi holandského týmu se vyjádřil také Andres Iniesta, bývalý svěřenec van Gaala ještě z dob jeho působení v Barceloně.

 

Budí respekt, i když jste zkušený mazák. Nedovedete si představit, jaký strach z něho musí mít zelenáči. Ale pravda je taková, že je to právě on, kdo jim pomáhá, kdo se o ně stará a podporuje je v době, kdy ještě hrají v rezervě.“

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!