28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Nejhezčí góly Rudých ďáblů na světových šampionátech

Jelikož nás dneska v akci nečeká žádný hráč Manchesteru United, pojďme se alespoň podívat na seznam gólů, které se svou krásou vryly do paměti anglických fanoušků.

 

Netřeba asi připomínat neuvěřitelnou hlavičku Robina van Persieho, který tak otevřel účet Holanďanů v zápase proti Španělsku na letošním Mistrovství světa, ale pamatujete si i branky z šampionátů minulých?

  1. 1.       Paul Scholes (Anglie v Tunisko, 1998)

Je minuta do konce utkání a po akci Paula Inceho končí míč na hranici pokutového území. K němu se však dostává Paul Scholes a výstavní střelou pravou nohou k tyči navyšuje vedení Angličanů na 2:0.

 

  1. 2.       Diego Forlan (Uruguay v Senegal, 2002)

Uruguay zahrává přímý volný kop, který se ale Afričanům daří zneškodnit. Odkop však končí u Diega Forlana, který dobrých pět metrů za hranici velkého vápna ihned po zpracování střílí a trefuje se do horního levého rohu brány. Blonďatý útočník snižuje svou trefou na 2:3, přičemž utkání skončilo nerozhodně 3:3.

 

  1. 3.       Bobby Charlton (Anglie v Portugalsko, 1966)

Legendárnímu Charltonovi se v tomto zápase podařilo vstřelit oba góly Anglie, která tak porazila svého soupeře 2:1. K zapamatování stojí především druhý gól bývalého útočníka Rudých ďáblů, který rovněž střelou na hranici vápna vsítil po akci svého kolegy Hursta krásnou branku.

 

  1. 4.       David Beckham (Anglie v Kolumbie, 1998)

Jestli si myslíte, že David Beckham vstřelil tento gól z přímého kopu, tak máte naprostou pravdu. Byl to právě tento mladý Rudý ďábel, který v tu chvíli ještě netušil, že bude celou Anglií pranýřován, kdo si postavil balon dobrých sedm metrů za hranici vápna a přesnou střelou k pravé tyči Mondragonovy branku nedal kolumbijskému brankáři šanci. Završil tak výsledek utkání na 2:0 pro výběr Albionu.

 


  1. 5.       Ji-Sung Park (Jižní Korea v Řecko, 2010)

Korejský neúnavný běžec přebírá míč v půli hřiště a sprintem upaluje směrem k řecké bráně. Obranou Řeků nakonec prochází jako nůž máslem, přičemž své sólo zakončuje přesně umístěnou střelou a brankáři tak nedává nejmenší šanci.

 

  1. 6.       Bryan Robson (Anglie v Francie, 1982)

Tato branka nijak výstavní nebyla, nutno však podotknout, že svého času se jednalo o nejrychlejší gól světových šampionátů. Lehce tečované autové vhazování se dostává až k Robsonovi, který na hranici malého vápna levou nohou trefuje bez zpracování míč a nekompromisní střelou tak zajišťuje vedení Angličanů 1:0.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!