06/05/2021

Rooney s Welbeckem byli u prohry Anglie

Útočníci Manchesteru United Wayne Rooney a Danny Welbeck včera zažili nepříjemnou zkušenost, když v zápase Mistrovství světa skupiny D v Sao Paulu přihlíželi porážce Albionu s Uruguayí v poměru 1:2.

Svěřenci Roye Hodgsona tak už nemají postup ze základní skupiny ve svých rukou. Vyřazovacích bojů se zúčastní pouze za jistých podmínek, a to když Itálie vyhraje své zbylé dva zápasy a samotná Anglie pak v posledním skupinovém zápase rozstřílí Kostariku.

Wayne Rooney začal zápas na své oblíbené pozici podhrotového útočníka, přičemž poprvé dokázal zahrozit z přímého kopu. Jeho zakroucený míč však jen těsně minul pravý horní roh branky. Chvíli na to pak stejný hráč trefil z minimální vzdálenosti břevno, když si naskočil na perfektní přímý kop Leightona Bainese. Z pouhého půl metru však v relativně těžké pozici branku nakonec nevsítil.

V sedmadvacáté minutě pak zahrozil Edison Cavani, ale ani on branku vstřelit nedokázal, když po přihrávce Luise Suareze poslal míč svou střelou do ochozů. Byť byla Anglie aktivnější, skóre otevřeli jejich jihoameričtí soupeři, když načechraný Cavaniho centr Suarez neomylně poslal hlavičkou za Hartova záda. Stalo se tak v devětatřicáté minutě.

V sedmdesáté minutě byl pak Danny Welbeck vystřídán Adamem Lallanou, který působil na hru Anglie jako svěží vánek. O pět minut později pak také po průniku a následném přízemním centru Glena Johnsona Wayne Rooney srovnal a vstřelil tak svůj vůbec první gól na světovém šampionátu.

V konečném důsledku má však z něj jen minimální radost, jelikož vítězství Jihoameričanů zajistil kdo jiný než Luis Suarez. Steven Gerrard vyhrál uprostřed hřiště hlavičkový souboj, ale míč neposlal nikam jinam než ke svému týmovému kolegovi, který poté šel v podstatě sám na brankáře Harta. Tvrdou střelou nedal anglickému brankáři šanci a upravil tak výsledek na konečných 2:1.