Kagawovo Japonsko prohrálo s Pobřežím slonoviny

Záložník Manchesteru United Shinji Kagawa se v sobotu večer trápil s Pobřežím slonoviny, kterému se podařilo otočit zápas díky dvěma rychlým brankám a vyhrát 2:1.

Kagawa hrál už od prvního hvizdu a chvíli to vypadalo, že si Japonsko zajistí zásadní vítězství ve skupině C poté, co Keisuke Honda vstřelil v 16. minutě nádherný gól a poslal tak tým ze země vycházejícího slunce do vedení. Jak Pobřeží slonoviny pokračovalo ve spalování jedné šance za druhou, 3 body se zdály být na dosah.

Nicméně příchod Didiera Drogby na hřiště inspiroval jeho spoluhráče k obratu, který se začal realizovat po skvělém centru Serge Auriera, na nějž si naskočil Bony Wilfried a neomylně zakončil. Pouze o 98 sekund později přišel další výborný centr od Auriera a bývalý útočník Arsenalu Gervinho zajistil svou hlavičkou vítězství pro Pobřeží slonoviny.

Porážka zanechává Japonsko na třetím místě skupiny C, za Pobřežím slonoviny a Kolumbií, která porazila poslední Řecko 3:0. Takto potřebují Kagawa a jeho spoluhráči pozitivní výsledek proti Řekům, jimž se postaví ve čtvrtek, aby mohli doufat v postup ze skupiny.

Po posledním hvizdu rozhodčího řekl trenér Japonska, Alberto Zaccheroni, pár slov na adresu soupeře a zároveň lamentoval nad výkonem svých svěřenců. „Musíme uznat, že Pobřeží slonoviny odehrálo skvělý zápas.“

„Nepodařilo se nám dostat je pod tlak. Nebyli jsme dostatečně agresivní. Nehráli jsme, jak normálně hrajeme, zvláště v druhém poločase po obdržení dvou gólů. Musíme hrát lépe, abychom postoupili ze skupiny, protože dnes jsme pro to neudělali dost.“