30/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Redaktorské správy

Chicharito vzpomíná na šampionáty

Mexický útočník, kterému se na posledním Mistrovství světa podařilo skórovat hned dvakrát, vzpomíná jak na tento šampionát, tak také na ten v roce 1998, který sledoval coby školou povinný.

Jaký byl tvůj první šampionát, na který si coby dítě pamatuješ?

Byl to ten v roce 1998, jež se odehrál ve Francii, protože tam hrál můj idol Ronaldo. Ten brazilský. Brazílie byla favoritem, jelikož vyhrála mistrovství v roce 1994 a nakonec to v 98 dotáhli to až do finále, takže to byl pro ně také dobrý turnaj. Několik zápasů jsem dokonce sledoval přímo ve škole a kvůli jiným jsem naopak musel ze školy dříve domů, protože jsem ty zápasy prostě chtěl vidět.

 

Sledoval jsi zápasy ve škole nebo doma?

Jak už jsem řekl, některé jsem sledoval ve škole a některé doma. Protože časový posun mezi Mexikem a Francií je tuším nějakých sedm hodin, tak hodně těch zápasů běželo opravdu brzo ráno, takže jiná šance, než je sledovat ve škole, nebyla.

 

Byl jsi překvapen, že Francie vyhrála finále?

Jo, bylo to hodně neočekávané, když Francie porazila Brazílii. Takže jsem byl překvapen. Na druhou stranu byli svým způsobem také favoriti, jelikož hráli doma.

 

Nejlepší výkon, který jsi kdy na šampionátu viděl?

Je velmi těžké říct jen jednoho hráče, ale asi vám povím, že to byl nějaký z Ronaldových výkonů. Byl to komplexní hráč a uměl věci, které jste vůbec neočekávali.

 

Jaké jsou tvoje vzpomínky na mistrovství z roku 2010?

Hrál jsem hned první zápas proti Jihoafrické republice, tuším nějakých patnáct minut a poté i proti Francii, které se mi podařilo vstřelit gól. Nakonec jsme skončili ve skupině druzí a do vyřazovacích soubojů jsme chytili Argentinu. Byl to těžký zápas, který jsme nakonec prohráli, ale i v něm se mi podařilo skórovat. Ten zápas je pro mě a mou rodinu velmi emociální, jelikož i mému dědovi se podařilo skórovat na šampionátu ve vyřazovací části, kdy se trefil proti Francii.

 

Kdo vyhraje šampionát letos?

Všechny týmy mají stejnou šanci. Vždy se může stát něco neočekávaného. Nikdo netipoval na posledním mistrovství, že to Uruguay dotáhne až do semifinále, ale ona se tam zkrátka dostala. Pochopitelně ale mezi favority patří klasické týmy jako Brazílie, která je domácím týmem, Francie a Itálie, jelikož mají historii, Španělsko, protože vyhrálo poslední šampionát… A co Anglie (poznámka redaktora)? Ano i Anglie, všechny týmy mají šanci a právě i Anglie má mnoho skvělých hráčů.

 

Černý kůň turnaje?

Mexiko (smích). Máme mnoho hráčů, kteří nyní hrají v Evropě a právě nyní se sešla dobrá generace hráčů. Na mexickém týmu můžete vidět pokrok, jelikož v minulosti pobíhalo po Evropě jen velmi málo hráčů, ale dnes jich je mnohem více. Určitě můžeme překvapit.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!