19/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Kritici nevyvedli Rooneyho z míry

Wayna Rooneyho neznervóznili kritici jeho formy před Mistrovstvím světa, když dokázal vstřelit gól v remízovém zápase Anglie s Ekvádorem.

Hvězda Manchesteru United operovala na levé straně útoku, v němž s ním spolupracoval Ricke Lambert, další střelec, který nastoupil na hrotě útoku sestavy Roye Hodgsona. V důsledku zmatené debaty o tom, zda by měl být nechán vedoucímu střelci Anglie v kvalifikaci jeho klasický post pro úvodní utkání skupiny D proti Italům, oslavil střelec United svůj vyrovnávací gól pořádně, když se Enner Valencia trefil mezi tyče Bena Fostera už v 8. minutě.

 

Někdo to může cítit jako vášnivou reakci na negativismy tisku, ale Rooney vůbec nevěnuje pozornost debatám o jeho formě a kondici. S blížícím se startem turnaje se „desítka“ United soustředí jen na to, aby byla připravena na velké zápasy.

 

„Opravdu mě to nezajímá,“ řekl reportérům. „Hodně lidí má svoje názory, ale já poslouchám jen lidi kolem mě a trenérský tým. Neposlouchám ostatní lidi, včetně novinářů, můžou si říkat, co chtějí. Nemám žádný zájem je poslouchat.“

 

„Užívám si hraní za naši zemi, ať už to je na levém křídle, na pravém křídle, v záloze nebo na hrotu. Vždy jsem hrdý, že hraji za Anglii, to se nezmění a je jedno, kde jsem na hřišti. Je to na manažerovi; vybrat, kde budu hrát, a já jsem šťastný, ať už hraji kdekoliv.“

 

Mezitím se Antonio Valencia omluvil za svoji reakci po nebezpečném zákroku Raheema Sterlinga, po němž viděli oba hráči červenou kartu ve chvíli, kdy do konce přátelského utkání zbývalo 12 minut.

 

„Omlouvám se za roztržku se Sterlingem,“ uvedl ekvádorský kapitán. „Omluvil jsem se i týmu a trenérovi hned po zápase.“

 

„Když do mě zajel, myslel jsem na Segunda Castillu [zraněný v zápase s Mexicem]. Těsně mu uteče Mistrovství světa kvůli zranění a já jsem se bál, že bych na tom mohl být stejně. Naštěstí jsem v pořádku.“

 

Červená karta nevyústí do nějakého trestu v podobě stopky na pár zápasů, takže Valencia může svobodně vést svůj tým do utkání se Švýcarskem, Francií a Hondurasem, s nímž odehraje poslední přátelský zápas Anglie.

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!