11/04/2021

Rooney v zápase s Ekvádorem skóroval

Wayne Rooney ve včerejším zápase Anglie s Ekvádorem vstřelil branku a mohl tak oslavit  svůj devětatřicátý gól v dresu Albionu. Jiný hráč United, Antonio Valencia, se rovněž zapsal do statistik zápasu, když se v devětasedmdesáté minutě nechal vyloučit.

Skóre přátelského zápasu otevřel už v osmé minutě Enner Valencia, když hlavičkou překonal bývalého brankáře Rudých ďáblů po tom, co na odcentrování dostal přespříliš času jeho spoluhráč Walter Ayovi. Svěřenci Roye Hodgsona však dokázali rychle odpovědět, když vyrovnávací branku zařídil po akci Rickieho Lamberta a Alexe Oxlade-Chamberlaina Wayne Rooney, jež si tak mohl po týdnu kritiky ze strany anglických médií ulevit.

Rooney mohl vstřelit i druhý gól, ale svou jedovatou střelou jen zaměstnal brankáře Ekvádoru Maxima Bangueru. Nakonec to byl však Rickie Lambert, kdo zařídil druhou branku Albionu, kdy po akci Rosse Barkleyho uklidil míč do branky. Za svou aktivitu si však hráči Ekvádoru zasloužili vyrovnání, kterého se dočkali v sedmdesáté minutě, když síť rozvlnil Michael Arroyo.

V devětasedmdesáté minutě se pak odehrál moment, během kterého byli vyloučeni hned dva hráči. Po nevybíravém zákroku Raheema Sterlinga, který si za svou oběť vybral Antonia Valenciu, ukázal rozhodčí utkání talentovanému Angličanovi červenou kartu. Stejnou barvu uvidělo také křídlo Manchesteru United, když se rozhodlo mladému Angličanovi fyzicky vysvětlit nevybíravost zákroku.

Jiný přátelský zápas odehrál také Robin van Persie, který v zápase Holandska s Walesem odběhal prvních 45 minut. Utkání skončilo vítězstvím tulipánů 2:0, přičemž se svého debutu na straně ostrovanů nedočkal mladík Tom Lawrence.