28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Mladíci budou z příchodu Van Gaala těžit

Z angažování holandského trenéra, jenž je znám pro svou náklonnost k mladým hráčům, budou mít talentování mladíci z Old Trafford určitě radost, přičemž si ale sami z důvodu svých vysokých kvalit vytvořili neuvěřitelně velkou konkurenci.

Van Gaal se už nechal slyšet, že jednou z prvních věcí, které po šampionátu udělá, bude sezení s trenérem rezervního týmu Warrenem Joycem. Holanďan se bude chtít především dozvědět, jestli v mládežnických týmech United neběhá nový David Beckham, či jiná legenda, která by napsala svou historii právě na Old Trafford.

 

Van Gaal, jemuž práce s mladíky, jak už bylo řečeno, není cizí, dokázal udělat kus práce s místními talenty především v Ajaxu, se kterým vyhrál v roce 1995 Ligu mistrů. A byl to právě tento triumf, který přesvědčil Fergieho k absolutnímu prosazení celé legendární ‚Class 92‘ včetně Davida Beckhama, s níž pak několik let dominoval Anglii. Ke stejnému úspěchu by pak Holanďanovi měl pomoct především Ryan Giggs, coby pravá ruka Van Gaala.

 

Podobná situace se pak odehrála v roce 2009 také v Bayernu Mnichov, když při převzetí bavorského týmu si nechal Van Gaal jako svého asistenta Hermana Gerlanda, jež mu měl pomoct právě při vybírání talentovaných mladíků. Gerland nakonec prosadil především Thomase Mullera, Holgera Badstubera a Davida Alabu, kteří už nejednou prokázali své kvality. Samotný Giggs pak coby manažer obdaroval debutem Toma Lawrence a Jamese Wilsona, kteří by se mohli stát součástí i Van Gaalova týmu.

 

Nejvíce omílaným jménem v této souvislosti je však jméno Wilfrieda Zahy, kvůli němuž musela rodina Glazerů vysypat ze své kapsy až 20 milionů liber, načež se talentovaný křídelník vůbec nedokázal pod Moysem prosadit a musel tak odejít na hostování do Cardiffu. Ani tam však neudělal díru do světa, a tak všichni na Old Trafford netrpělivě čekají, zda právě Holanďan mu nastartuje kariéru, stejně jako se mu to povedlo u Marca Overmarse, či Arjena Robbena. Debaty také neutichají nad Jessem Lingardem, jež na hostováních zažil velmi povedenou sezonu a především Warren Joyce bude apelovat za toto talentované křídlo.

 

Hodně se očekává také od Nicka Powella, jenž dokázal vsítit hned dvanáct gólů v modrobílém dresu Wiganu. Zapomenout by se však nemělo ani na prohřešek, kterého se Powell dopustil, když se nebál usednout opilý za volant. Těžko bude mít Van Gaal, jenž staví  na morálních vlastnostech hráče především, z těchto počinů radost.

 

Za zmínku stojí také jména obránce Michaela Keana a dnes už superstar Adnana Januzaje, přičemž je to právě až druhá sezona v soutěži, která dokonale prověří kvality hráče.

 

Zdroj: manchestereveningnews.co.uk


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!