03/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Joyce drží Lingardovi palce

Hlavní trenér rezervy Manchesteru United Warren Joyce doufá, že se jeho bývalý svěřenec Jesse Lingard v prvním týmu United prosadí i přesto, že poslední sezonu strávil pouze na hostováních.

Reprezentant anglického výběru do jednadvaceti let strávil loňskou sezonu na dvou hostováních – v Birminghamu City a Brightonu & Hove Albionu – a to i přesto, že se stal na loňském letním tour nejlepším střelcem Rudých ďáblů. Warren Joyce pak tomuto útočně laděnému mladíkovi velmi fandí, stejně jako Michaelu Keanovi, od kterého rovněž čeká prosazení se do prvního týmu už v následující sezoně. Tento stoper pak zažil svůj debut za United už v roce 2011 proti Aldershotu.

 

Přestože Brighton, v němž Lingard hostoval, nemůže, vzhledem k faktu, že byl vyřazen v rámci play-off Derby County, považovat za nikterak úspěšnou, samotný Jesse se může z loňské sezony velmi těšit, když se mu klubovou formu podařilo přenést také na reprezentační úroveň. Dobrou formu vykazovali také jiní mladíci v rudých dresech, James Wilson a Tom Lawrence, kteří si už dokonce svůj debut odbyli v uplynulé sezoně pod Ryanem Giggsem.

 

Hoši (Lawrence a Wilson) mi udělali strašnou radost,“ řekl Joyce. „A sami si tak prosadili své jméno. Ale jsou tu i další hráči, kterých mi je docela líto za to, že ještě žádnou šanci nedostali. Mluvím o Jessu Lingardovi a Michaelu Keanovi, kteří chodili jen po hostováních. Ale tak to někdy chodí, někdy zkrátka musíte být ve správný čas na správném místě. V klubu jako je Manchester musíte chytit za pačesy každou šanci.“

 

Jak Jesse, tak Michael si na hostováních vedli velmi dobře. Jesse je velmi chytrý hráč, který už má něco za sebou. Jsem si jistý, že na Premier League má, a proto mi je takových hráčů někdy líto. Když se podívám na hráče jiných klubů, nemyslím si, že disponují takovou kvalitou, jakou vykazují Keane a Lingard. Je to zkrátka někdy neférové a právě proto by se ale měly využívat všechny šance.“

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!