23/06/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Harrison: Mladíci dostanou pod Van Gaalem šanci

United chtějí Louise van Gaala, aby obnovil jejich reputaci jako nejlepší anglické továrny na talenty, říká bývalý kouč akademie.

Ještě s navrácením trofejí na Old Trafford to byl dvojí požadavek daný Nizozemci poté, co byl označen jako následník Davida Moyese.

 

Van Gaal by měl dostat nebývalé finanční prostředky, aby dostal United zpět do hry o titul Premir League v příští sezóně, ale klub si rovněž uvědomuje, že je třeba zůstat věrný svým tradicím a podporovat talenty zevnitř.

 

Vzestup Adnana Januzaje v minulé sezóně byl vzácným úspěchem jinak neúspěšného Moyese. Ale pro Manchesteru United je v posledních letech alarmující nedostatek hráčů z akademie, kteří by měli bojovat o místo v prvním týmu. Tom Cleverley a Danny Welbeck jsou dva, kteří udělali krok vpřed. Cleverley je jedním z těch, co doufají, že bude jejich kariéra vzkříšena Van Gaalem, když pod Moyesem zaznamenal dosti dramatický pokles, který se odrazil v nenominování do anglické sestavy pro MS, přestože v kvalifikaci byl pro družstvo oporou.

 

Everton je jedním z klubů, který monitoruje jeho situaci, ale bývalý trenér Manchesteru Rene Meulensteen si myslí, že by Cleverley mohl pasovat do Van Gaalova systému. United by ho jistě rádi viděli realizovat svůj potenciál, když investovali čas a peníze na jeho vývoj.

 

Danny Welbeck je jiný hráč, který potřebuje pomocnou ruku, když byl tento útočník zdrcen nedostatkem příležitostí na hrotě útoku.

 

Vidina ztráty dvou odchovanců je pro United nepříjemná, když v poslední době viděli podobně odcházet několik talentů z akademie.

 

Paul Pogba se rozhodl opustit Old Trafford směrem Juventus poté, co byl netrpělivý s nedostatkem příležitostí v prvním týmu pod vedením Sira Alexe Fergusona. Ravel Morrison a Zeki Fryers byly další dvě rostoucí hvězdičky, jež se vytratily.

 

I když je nesporné, že slavná „Class of 92“ byla podivnou událostí, United očekávají více domácích hráčů v prvním týmu. Zajímavé je, že rozvíjející se hráči, kteří přišli do týmu v posledních letech, se stále usilovně snaží usadit.

 

Wilfried Zaha dostal jen poskrovnu šancí od Moyese než byl poslán na hostování do Cardiffu. Nick Powell strávil celou sezónu na hostování ve Wiganu, zatímco Phil Jones a Chriss Smalling se stále snaží utvrdit svoje partnerství ve středu obrany.

 

Van Gaal byl slavný pro počet odchovanců ve svém týmu v Ajaxu, když s ním vyhrál Ligu Mistrů v roce 1995. Dal prostor také Xavimu, aby mohl zazářit v Barceloně, stejně jako vložil svoji víru v Thomase Müllera z Bayernu Mnichov.

 

Eric Harrison – člověk, který stál za třídou 92, říká, že Van Gaalův závazek k mládí ho dělá pro United ideálním.

 

„Jsem opravdu natěšený na jeho příchod. Studoval jsem jeho práci a vím, že má rád mladé hráče. Stejně jako Sir Alex jim určitě dá šanci.“

 

Harrison ale říká, že je jen na Cleverleym, jestli dokáže překonat zklamání z minulého roku.

 

„Abych byl čestný – mám toho chlapce rád, ale v tuto chvíli není tak dobrý, jako byl před dvěma lety,“ řekl.

 

„Poslední sezónu si nevedl moc dobře a to na něj má vliv. Já sleduji řeč těla. Ta jeho je obvykle výjimečná, ale teď to nebylo ono. Doufám, že si pod Van Gaalem povede dobře a myslím, že ať už vybere jakoukoliv formaci, mohla by mu sedět.“

 

„Dokážu pochopit, proč o něm jeho spoluhráči mluví dobře. On je tak odhodlaný… Když přijde o míč, okamžitě ho pronásleduje, aby ho získal zpět. Jeho pracovní výkon a přístup jsou prvotřídní. Jeho technické schopnosti jsou také velmi dobré. Když to zkombinujete, máte nějakého hráče.“

 

zdroj: manchestereveningnews.co.uk, goal.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!