18/06/2021

Chicharito a Evra pred majstrovstvami sveta

Javier Hernandez a aj Patrice Evra sa svojimi výkonmi podieľali na víťazstvách  Mexika a Francúzska pred blížiacimi sa MS vo futbale 2014.

Javier Hernandez prezývaný Chicharito sa pomaly rozohráva na záverečný turnaj majstrovstiev sveta. 25-ročný Mexičan nastúpil v priateľskom medzištátnom zápase, kde Mexiko porazilo na domácom Azteca Stadium v Mexico City Izrael hladko 3:0. Chicharito odohral celý druhý polčas.

Gól Miguela Layuna poslal  krajinu sombrér, kaktusov a tequily už do dvojgólového vedenia. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času zasadil Marco Fabian tretí klinec do rakvy Izraelu. Hlavnú úlohu pritom hral práve Chicharito, ktorý prenikol po pravej strane. Jeho center z ostrého uhlu obrancovia Izraelu zblokovali práve pod nohy Marca Fabiana, kmeňového hráča C.D. Guadalajara.

Mexičania odštartujú svoju púť na 20.MS vo futbale 13.6. zápasom s Kamerunom. O štyri dni neskôr ich čaká náročný zápas s domácou Brazíliou. Boje v základnej A-skupine ukončia zápasom s Chorvátskom (23.6.). Pri postupe zo skupiny by ich s veľkou pravdepodobnosťou čakal jeden z dvojice Španielsko – Holandsko, favoritov B-skupiny.

Pred zápasom s Izraelom sa v interview s CNN Chicharito vyjadril nasledovne:

„Ak chcete vyhrať majstrovstvá sveta, musíte hrať proti najlepším mužstvám. Vieme, že ak postúpime zo skupinovej fázy, v osemfinále bude proti nám stáť veľmi silný súper. Avšak tu už nie je ľahký alebo ťažký súper. Nemá zmysel ísť na majstrovstvá s tým, že tam ideme odohrať len tri zápasy. To nejde, ak chcete byť súčasťou histórie.“

Podobne aj Patrice Evra sa spolu s reprezentáciou Francúzska pripravuje na vrchol sezóny. V utorok večer bol Stade de France svedkom toho, ako krajina galského kohúta porazila Nórsko presvedčivo 4:0.

33-ročný obranca, ktorý nedávno predĺžil zmluvu s Manchestrom United o ďalší rok začal zápas na ľavej strane obrany. Bol to už jeho 56.štart v národnom drese. V druhom polčase ho vystriedal hráč Parisu SG Lucas Dinge.

Les Blues sú favoritom skupiny E. V nej sa postupne stretnú s Hondurasom (15.6.), Švajčiarskom (20.6.) a Ekvádorom (25.6.). Ich posledným prípravným zápasom pred ostrým štartom v Brazílii bude previerka s Paraguajom (8.6.).