04/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Januzaj si odbyl svůj debut

Hvězda Manchesteru United Adnan Januzaj si včera v přátelském zápase Belgie s Lucemburskem odbyl svůj tolik očekávaný reprezentační debut.

V zápase nastoupil také jeho klubový kolega Marouane Fellaini, jež se asistencí podílel na první brance Romela Lukakua, kterému se v zápase podařilo vstřelit dokonce hatrick. Zápas nakonec skončil vítězstvím Belgičanů v poměru 5:1, přičemž zbylé dva góly vstřelili Nacer Chaldi a Kevin de Bruyne.

 

Januzaj svou věrnost Belgii slíbil teprve minulý měsíc, načež jej ale reprezentační trenér Marc Wilmots obratem nominoval na Mistrovství světa, jež se uskuteční příští měsíc. Talentovaný mladík pak v pondělním střetnutí s Lucemburskem odehrál celý druhý poločas.

 

V pozápasovém rozhovoru Januzaj řekl: „Hrát na jeden dotek, driblovat, trochu pobavit lidi… to je moje práce. Nijak zvlášť velký tlak jsem necítil, jelikož sem zvyklý hrát před 80 000 fanoušky s Manchesterem. Každopádně jsem velmi rád, že jsem konečně debutoval v reprezentačním dresu.“

 

Belgie se na šampionátu v rámci základních skupin utká s Jižní Koreou, Alžírskem a Ruskem a přestože se jejich reprezentační výběr nezúčastnil velkého turnaje od roku 2002, je pro svou spanilou jízdu kvalifikační skupinou považován za černého koně turnaje.

 

Zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!