31/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Edwin schválil van Gaala

Edwin van der Sar věří, že Luis van Gaal je pro Manchester United perfektní volba, která podle jeho slov přinese zpět na Old Trafford dobré časy. Uznale se pak také vyjádřil na adresu legendárního Ryana Giggse, jenž bude od příští sezóny plnit už pouze roli asistenta manažera.

V poslední době se na Old Trafford nemluví o ničem jiném a všeobecně jsou všichni nadšeni ze jmenování van Gaala hlavním manažerem Red Devils. Nenechte se však zmást. Ačkoliv by mohla euforie vyvolaná fanoušky působit jakkoliv pozitivně, van Gaala čeká hromada těžké práce. Rozhodně tedy nemáme vyhráno a je třeba trochu krotit emoce, jelikož je teprve konec května/máj, ale mnozí už teď vidí Manchester United zpět na vrcholu třímat v rukou blyštivé trofeje. Je to sice krásná představa, avšak k cestě vzhůru je třeba jít pěkně krok za krokem a nic neuspěchat, protože není náhodou, nadsázkou ani tajemstvím, že je Premier League nejnáročnější fotbalovou ligou světa.

 

Edwin van der Saar se již krátce vyjádřil ke jmenování van Gaala novým manažerem Manchesteru United a s nadšením tuto informaci přivítal. Tentokrát se pustil do hlubší analýzy a rozpovídal se na adresu nizozemského stratéga, pod kterým v devadesátých letech působil v Ajaxu Amsderdam, kde společně slavili vítězství v Lize mistrů, zisk poháru UEFA a tři ligové tituly.

 

V nedávné době se pak jejich cesty opět střetly a z jejich spolupráce nyní těží národní tým Nizozemska. Van der Sar by tedy mohl o nezpochybnitelných kvalitách a schopnostech 62letého kouče dlouhavě vyprávět.

 

„Louis van Gaal byl mým trenérem v první polovině devadesátých let v Ajaxu, tedy v době, kdy klub zažíval velké úspěchy, a to jak na domácí, tak i ligové scéně. Vždycky měl skvělý čich na mladé hráče, kteří se pod ním zlepšovali, a zároveň byli pochopitelně zapracováváni do mužstva, aby poté mohli nahrazovat ty starší a zkušenější. Očekávám, že něco podobného bude praktikovat také v United,“ začal bývalý brankář Rudých ďáblů.

 

„Van Gaalův styl je velmi podobný tomu, jaký vyznávají United. Je to způsob jakým chtějí United hrát a jakým v podstatě potřebují hrát kvůli fanouškům, protože je to součást klubové historie. Jsem si jistý, že on dokáže najít způsob a zvolit vhodnou taktiku, které jsou potřebné ke znovuzavedení tohoto stylu v tomto klubu a možná se dočkáme i toho, že tomu všemu dodá i něco málo ze stylu holandského fotbalu.“

 

„Měli jsme s ním úspěch v Holandsku a on pak odešel do Barcelony, kde vyhrál ligu. Působil také v Bayernu Mnichov, který dovedl až do finále Ligy mistrů, přičemž nás tehdy bohužel dokázali ve čtvrtfinále této soutěže vyřadit za přispění gólu Arjena Robbena,“ připomíná van der Sar nádhernou trefu tohoto vytříbeného technika, která rozhodla o postupu Bayernu.

 

„Myslím si, že už jen jeho samotné úspěchy nám ukazují jeho myšlení, jeho přístup a jeho vysoce hodnocenou práci. Zároveň je také odhodlaný dělat vše tak, aby to fungovalo. Díky všem lidem, které má při své práci kolem sebe, dokáže vytvořit velmi schopný tým. Dobrým příkladem je třeba trenér brankářů Frans Hoek, který měl na starosti můj rozvoj, když jsem začínal jako mladý gólman v Ajaxu.“

 

Van der Sar ve svém rozhovoru také smekl před Ryanem Giggsem, jenž byl jmenován asistentem van Gaala, ale současně uvedl, že odchod do důchodu této velšské legendy byl smutným okamžikem pro každého fotbalového fanouška, protože podobný hráč se už zřejmě nikdy nenarodí.

 

„Je důležité mít propojení se šatnou a duší tohoto klubu – přispěje to ke způsobu fotbalu, kterým musíme hrát a také k celkové atmosféře. Ryan Giggs může být za této situace skutečně velmi nápomocným asistentem manažera. Určitě to pomůže van Gaalovi se v Premier League lépe usadit, protože tohle není snadná liga,“ podotýká van der Sar, který Giggse považuje za jakýsi most mezi mužstvem a novým manažerem.

 

„Byl jsem trochu smutný, když jsem se dozvěděl o tom, že Giggsy končí, ale myslím si, že každý viděl, že se ten konec blíží, stejně jako tomu bylo i u ostatních. Potkalo to mě, Garyho Nevilla, Paula Scholese a nyní odcházejí z klubu také Rio Ferdinand a Nemanja Vidič. Nicméně Ryan tam nadále zůstal a bude asistentem manažera. Jsem si jitý, že to je pozice, na které bude úspěšný a v nadcházejících letech naplní svůj potenciál. Jsem navíc přesvědčen o tom, že tam je mnoho dalších hráčů, kteří se budou chtít pokusit se jej napodobit a dosáhnout alespoň zlomku toho, čeho v United dosáhl on. Jen si vezměte tu neuvěřitelnou spoustu zápasů, které odehrál a trofejí, které vyhrál. Je to něco, na co se nikdy nezapomene, a co se pravděpodobně už nikomu dalšímu nepodaří.“

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!