09/03/2021

Van Persie dokázal v přátelském zápase skórovat

Van Persie dal před světovým šampionátem o sobě vědět, když perfektním gólem srovnal stav utkání Holandska s Ekvádorem na konečných 1:1.

Jak Robin van Persie, tak také ekvádorský Antonio Valencia vedli své země coby kapitáni, přičemž se jako první mohl z úspěchu svého týmu radovat křídelní hráč United, když už v osmé minutě otevřel skóre po prolomení ofsajdové pasti Jefferson Montero.

Valencia v zápase opět dělal dojem především svou fenomenální rychlostí a silou, ale i tyto atributy, jež dával po celý zápas na odiv, zastínil výstavní gól jeho týmového kolegy van Persieho. Přihrávku Jordieo Clasiho si totiž precizně dokázal zpracovat hrudí a poté okamžitě levou nohou vystřelit tak, že brankář Maximo Banguera se mohl za míčem pouze otočit.

Na přátelský zápas jsme mohli vidět velice vyostřené souboje, přičemž po jednom z nich kapitán Antonio Valencia uviděl žlutou kartu. V pro fanouška Manchesteru United velice atraktivním zápase byl pak Robin van Persie jedenáct minut před koncem utkání Louisem van Gaalem stažen, když se holandský tým prezentoval v netradičním rozestavení 3-5-2 místo tradičního 4-3-3. Jak zkušený útočník, tak také kapitán ekvádorského národního týmu, se zdají být před mistrovstvím ve skvělé formě.