28/07/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Tom Lawrence: „Prožil jsem neuvěřitelnou sezonu“

Ačkoliv se Manchesteru United U21 nepodařilo ve finále Barclays Under-21 Premier League porazit Chelsea U21, prožil 20letý záložník Tom Lawrence skvělou sezonu.

 

 

20letý velšský záložník patřil v minulé sezoně ke klíčovým hráčům Manchesteru United U21, kterému pomohl k zisku ligového titulu. Tuto sezonu začal Lawrence na hostování v Carlisle United a později hostoval také v Yeovil Town.

 

V Calisle nastřílel v sedmi zápasech tři branky a díky skvělým výkonům v únoru letošního roku odešel hostovat o ligu výš do Yeovil Town. Sestupu týmu do nižší soutěže sice nezabránil, přesto získal cenné zkušenosti, když zde odehrál celkem 19 utkání. V závěru sezony se vrátil do Manchesteru United a týmu do 21 let pomohl v semifinále ligové soutěže vyřadit mladíky Liverpoolu.

 

O pouhé čtyři dny později pak spolu s Jamesem Wilsonem nastoupili ke svému prvnímu utkání v prvním týmu United v ligovém zápase proti Hull City. O pár dní později oba hráči nastoupili ve finále Barclays Under-21 Premier League proti týmu Chelsea U21, ale porážku 1:2 neodvrátili. Přesto Lawrence sezonu hodnotí jako naprosto vydařenou.

 

„Byla to pro mne neuvěřitelná sezona, navíc, když jsem minulý týden debutoval v prvním týmu. Doufám, že v příští sezoně budu pokračovat v dobrých výkonech,“ řekl Lawrence pro premierleague.com.

 

Lawrence doufá, že v příští sezoně odehraje několik zápasů v prvním týmu United.

 

„Pokud bych tomu nevěřil, tak bych tady ani nebyl. Doufám, že v příští sezoně odehraju více zápasů“.

 

Mladý záložník rovněž vyzdvihl přínos realizačního týmu, konkrétně Ryana Giggse, Nickyho Butta, Paula Scholese a Phila Neville pro svůj fotbalový růst.

 

„Byli tady už dříve, prošli si týmem, vyhráli ligové tituly a Ligu mistrů. Už jenom to, že tady jsou, a radí vám, je obrovským přínosem“.

 

Ve zmiňovaném finále Barclays Under-21 Premier League proti Chelsea U21 sice Tom Lawrence nádhernou střelou otevřel skóre utkání, nakonec ale jeho tým prohrál 1:2.

 

„Měli sice častěji míč na svých kopačkách, ale měli jsme šance na to, abychom zápas vyhráli. V závěru už se nám nepodařilo skórovat. Škoda, že jsme se netlačili více do zakončení, ale vstřelená branka mě potěšila. Škoda, že jsme nevyhráli“.

 

 

Zdroj: premierleague.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!