14/04/2021

U21: United – Chelsea 1:2

Manchester United U21 nestačil ve finále Barclays Under-21 Premier League na Chelsea U21 a na Old Trafford před více než 13,000 diváky prohrál 1:2.

Chelsea, která vyhrála základní část Barclays Under-21 Premier League, začala mnohem aktivněji a už v páté minutě utkání musel Ben Amos zasahovat proti střele Lewise Barkera. Za domácí odpověděl střeleckým pokusem James Wilson.

Ve 12. minutě utkání Saidy Janko skvěle unikl po pravé straně hřiště, přízemním centrem našel Jamese Wilsona, který přiťukl míč pro Toma Lawrence, jenž se skvělou zasekávačkou zbavil hostujících obránců a přesnou střelou překonal brankáře Jamala Blackmana – 1:0. Vedení United vydrželo pouhých deset minut. V 22. minutě dostal dostatek prostoru Charly Musonda a střelou k tyči nedal domácímu brankáři žádnou šanci – 1:1.

O chvíli později se mohla Chelsea dostat do vedení, ale John Swift střílel nad. Před koncem prvního poločasu se ještě domácí hráči dožadovali odpískání pokutového kopu po střetu Paddyho McNaira s Ola Ainou, ale rozhodčí byl opačného názoru. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

V úvodu druhého poločasu se opět zaskvěl brankář Ben Amos, který zneškodnil střelecký pokus Ainy. V další obrovské šanci střílel Baker po přihrávce Loftuse-Cheeka nad. Hráči Chelsea pokračovali v tlaku a Ben Amos se pořádně zapotil po střele Loftuse-Cheeka, kterou vyrazil nohama. Ze hřiště následně musel odstoupit zraněný James Wilson, kterého nahradil James Weir. Další střelecké pžíležitosti nevyužili Islam Feruz a ani Isak Ssweankambo.

V největší šanci Manchesteru United v druhém poločase se objevil Ben Pearson, který se po skvělém průniku dostal až před brankáře Blackmana, ale jeho nepříliš prudkou střelu hostující brankář bez větších problémů kryl. V 79. minutě přišel rozhodující moment utkání. Charni Ekangamene nezpracoval míč, kterého se následně chopil Lewis Baker a ten přesnou střelou k levé tyči dostal svůj tým do vedení – 1:2.

Domácí hráči se zoufale snažili vyrovnat, ale neujala se ani hlavička Michaela Keane a ani střela střídajícího Weira. Když se v nastaveném čase neprosadil ani Tyler Blackett střelou z voleje z dálky, skončilo utkání vítězstvím Chelsea, která se tak může radovat z ligového titulu v kategorii hráčů do 21 let.