02/08/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Rafael doufá, že si v posledním zápas zahraje

Rafael dal jasně najevo, že už je zdravotně v pořádku a do závěrečného utkání se Southamptonem je tudíž připraven zasáhnout. Zároveň uvedl, že on i celý tým chtějí na tuto sezónu rychle zapomenout a ukázat všem, že se jednalo pouze o jednoroční výpadek.

Brazilský obránce zažívá sezónu, která je v jeho podání olemována několika zraněními, díky, kterým přišel o dobrou formu, odehrál pouze 28 zápasů, a dost možná jej to stálo i místo ve Scolariho nominaci na světový šampionát v jeho rodné Brazílii.

 

Pokud je Rafael zdravý, je volbou číslo jedna na pravý kraj obranné řady, avšak v závěru sezóny byl mimo hru, když si na konci března/marec v klání s Aston Villou přivodil vážnější svalové zranění. Na jeho pozici tak museli zaskakovat Valencia, Jones nebo také Smalling. Nyní už je ale Rafael fit a doufá, že si bude moct spravit chuť alespoň v závěrečném zápase se Saints, což je pro něho zároveň poslední možnost, zahrát si pod taktovkou Ryana Giggse.

 

„Možná bych si v posledním zápase zahrát mohl. Uvidíme. Kvůli zranění jsem byl mimo hru asi na šest týdnů, takže to pro mě bylo nepříjemné zranění. Abych byl upřímný, poprvé jsem se zranil už v utkání s Liverpoolem, ale navzdory tomu, jsem hrál dál a nastoupil i do dalších tří zápasů [West Ham United, Manchester City a Aston Villa]. Ten třetí s Aston Villou jsem však už dál nemohl. A protože jsem své zranění potlačoval, následky pak pro mě zřejmě byly o to horší.“

Pro tým nebude snadné se loučit s nevydařenou sezónou plnou zklamání, ve které byli navíc předčasně připraveni o boj o nějakou trofej. Rafael by na ni nejraději rychle zapomenul a společně se svým týmem se chce zaměřit na to, aby už v té další ukázali, že se jednalo o pouhý výkyv. Příprava na ročník 2014/2015 začíná srpnu.

 

„Máme v hlavně ještě poslední zápas, ale hned potom už se budeme dívat dopředu a budeme vyhlížet další sezónu. Věřím, že každý už myslí na další rok, ačkoliv víme, že nám zbývá ještě jedno utkání odehrát. Každý chce v další sezóně ukázat všem tu pravou tvář Manchesteru United. Upřímně řečeno, my budeme prostě muset na tento ročník zapomenout. V našem podání to nebylo dobré, ale už brzy to opět rozjedeme nanovo,“ prohlásil Rafael.

 

zdroj: manutd.com

 


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!