11/04/2021
Devilpage.cz / sk – Fanúšikovské stránky najväčšieho futbalového klubu na svete – MUFC
Mediálne správy

Giggs ještě neví, zda bude ve své hráčské kariéře pokračovat

Před zítřejším soubojem se Southamptonem je každý fanoušek plný očekávání, protože to může být poslední zápas, ve kterém si Ryan Giggs naposledy zahraje v rudém dresu. On sám si však svá konečná rozhodnutí zřejmě nechá až po skončení sezony. Dočasný manažer Manchesteru United totiž přiznal, že definitivně jasno o to, zda nadobro skončí, ještě nemá. Ohledně tohoto neuvěřitelného hráče nás už snad nic překvapit nemůže, takže je docela dobře možné, že si nestárnoucí Giggs svou kariéru ještě o rok prodlouží, jelikož utkáním se Saints jeho práce dočasného manažera končí. Alespoň pro zatím.

 

40letý Giggs už dříve prohlásil, že konečné rozhodnutí si nejspíš nechá až po skončení sezóny, avšak situace se změnila. Legendě United připadla po odvolání Davida Moyese funkce dočasného hlavního manažera Rudých ďáblů a s tím, jak se blížil závěr sezóny, vlastně ani nebyl čas přemýšlet nad ukončením kariéry, jelikož Giggs měl v hlavě úplně jiné starosti, kterému neumožnily učinit pevné rozhodnutí.

 

Poté, co v roli manažera sám sebe poslal v úterním utkání proti Hull City na hřiště, byl celý Old Trafford na nohou a užíval si tyto magické a nezapomenutelné momenty. A právě proto je velmi těžké si představit, že to byla poslední možnost vidět Giggse běhat po fotbalovém trávníku bez toho, aby se s fanoušky rozloučil podobně, jako toho večera Nemanja Vidič.

 

Rudí ďáblové zítra cestují do Southamptonu, kde je čeká poslední zápas tohoto ročníku a tentokrát to nevypadá, že by měl Giggs zahrnout do sestavy i sám sebe, jelikož on sám považuje za důležitější vést tým jako manažer, než za něj nastoupit jako hráč.

 

„Poslední noc jsem si zamiloval. Bylo nádherné dostat se v průběhu zápasu na trávník a stále si užívám tréninky, i když za posledních pár týdnů jsem toho, pravda, mnoho nenatrénoval. Ale stále si to všechno naplno užívám a minulá noc se mi neskutečně líbila,“ začal Giggs.

 

„Mnoho věcí [především zvážit, zda pokračovat v hráčské kariéře], záleží na tom, jestli mě bude chtít nový manažer! Pokud mám obětovat svoje tělo i v dalším roce, správně se stravovat, dodržovat disciplínu a absolvovat další předsezónní přípravu a tak dále, pak chci, abych si to i nadále užíval a měl z toho dobrý pocit. Ale není pro mě další rok až příliš dlouhá doba?“

 

„Všechny tyhle věci je třeba zvážit a popřemýšlet nad nimi. Bylo by to pravděpodobně jednodušší, kdyby mě provázely zdravotní problémy. Viděl jsem totiž i takové hráče, kteří zkrátka tohle všechno dělat nemohly a dokonce ani netrénovali, ale přes to zápasy hráli. Já jsem nikdy takové problémy neměl. Musím si proto všechno rozmyslet a vzít tyto důležité věci v potaz.“

 

Na závěr Giggs odpovídal na otázku, zda není smutný z toho, že utkáním se Saints pro něho funkce manažera Manchester United skončí, jelikož v zájmu klubu je hledat pro tuto práci nového kandidáta.

 

„Není to zklamání,“ zdůraznil. Mám na to ještě spoustu času a tahle zkušenost mi jednoznačně pomohla. Miluji to. Se všemi těmi věcmi, které se mi v tuto chvíli honí v hlavě, zda pokračovat v hraní nebo ne, je tu i spousta dalších, které musím pečlivě zvážit, takže z toho, že v roli manažera končím, rozhodně zklamán nejsem,“ zakončil interview Giggs, který dal jasně najevo, že ani on sám ještě nemá o své hráčské kariéře jasno, a jak to s ním bude dál, se teprve uvidí.

 

zdroj: manutd.com


Pre zobrazenie komentárov sa musíte prihlásiť!