15/05/2021

U21: Liverpool – United 0:1

Manchester United U21 dokázal v semifinále Barclays Under-21 Premier League porazit na Anfield Road Liverpool U21 1:0 a postoupil do finále, kde se střetne s týmem Chelsea U21.

V základní sestavě Manchesteru United U21 nastoupil také záložník Tom Lawrence, který se vrátil z hostování v Yeovil Town. Manchester vstoupil do utkání velmi aktivně a už po čtyřech minutách hry se mohl dostat do vedení.

Na hranici pokutového území dostal James Wilson dostatek prostoru a jeho střela skončila těsně vedle tyče brankáře Ryana Fultona. Do další šance utkání se dostal záložník Joe Rothwell, který pálil nad. Na druhé straně nemusel brankář Ben Amos zasahovat proti nepřesným střelám Jordana Lusseyho a Kristoffera Petersona.

Zhruba po půl hodině hry musel Fulton zasahovat proti střele Paddyho McNaira a zapotil se i po střele Jamese Wilsona. Manchester United byl za svojí snahu odměněn brankou těsně před koncem prvního poločasu. V 44. minutě z dálky vystřelil Andreas Pereira a jeho nádherná střela skončila až za brankářem domácího týmu – 0:1. Hned vzápětí mohl vyrovnat Jack Dunn po pěkné patičce Camerona Brannigana, ale nemířil přesně.

V druhém poločase se pokoušel opět střelou z dálky prosadit Pereira, tentokrát jeho pokus Fulton kryl. Amos si následně poradil se střelou Petersona a hlavičkou Rafaela Paeze. Navýšit vedení svého týmu se nepovedlo Lawrencovi a ani Pearsonovi, kterého nadvakrát vychytal Fulton. V 82. minutě byl domácí Liverpool blízko vyrovnání, ale Peterson hlavičkoval po přímém kopu nad.

Nebezpečnější pak byla ještě střela střídajícího Villyana Bijeva, brankář Amos však dobře zakročil. V závěru utkání pak ještě ze hřiště odkulhali hostující Wilson a Lawrence, ale na konečném výsledku se už nic nepodařilo změnit ani Joao Teixeirovi a Bijevovi.

Manchester United U21 tak dokázal na Anfield Road porazit Liverpool U21 1:0 a postoupil do finále Barclays Under-21 Premier League, kde bude proti Chelsea U21 obhajovat trofej z minulé sezony.